Wybierz Strona

Airbnb – noclegi jakich nie znałeś

Airbnb – noclegi jakich nie znałeś

fot. pixabay.com

Mimo, że oznak lata nie widać jeszcze za naszymi oknami i wydaje nam się, że do wakacji pozostało jeszcze wiele czasu, nawet nie zauważymy, kiedy tych parę miesięcy upłynie. Dlatego, jeżeli planujemy wakacyjny wyjazd, warto już teraz zadbać o wszelkie szczegóły, by wiedzieć na czym się stoi i nie szukać w popłochu miejsc do spania na ostatnią chwilę, kiedy nie będzie już dużego wyboru, a ceny zdecydowanie wzrosną.

Lokalizacja, w której będziemy spać podczas wyjazdu jest bez wątpienia jednym z najważniejszych wakacyjnych elementów. W końcu będzie to nasz tymczasowy dom, w którym powinniśmy czuć się bezpiecznie i komfortowo. Duża część osób wciąż myśli, że jedyne miejsce, w jakim znajdziemy nocleg to hotel. Nie jest to jednak prawda i powinniśmy otworzyć się również na inne możliwości, gdyż być może spełnią one nasze wymagania w o wiele większym stopniu niż oferta hotelowa. Jednym z portali, który z pewnością jest warty uwagi osób planujących wszelkiego rodzaju wyjazdy jest Airbnb. Strona funkcjonuje już od ponad 10 lat, zrzesza mieszkańców całego świata i pozwala na w pełni bezpieczny wynajem mieszkań od osób prywatnych.

Na pierwszą rezerwację wykorzystasz kupon Airbnb https://www.potegapasji.pl/kupon-airbnb-odkryj-tanie-noclegi-z-airbnb/

Czym jest Airbnb i w jaki sposób działa?

Wynajem mieszkań od prywatnych osób za pośrednictwem portalu jest całkowicie legalne i bezpieczne. Jest także równie szybkie i proste jak w przypadku innych form noclegu. Wystarczy, że odwiedzimy stronę Airbnb.pl i założymy na niej konto. Następnie pozostaje nam wybrać miejsce oraz datę planowanego wyjazdu, a także liczbę gości. Po zatwierdzeniu naszych ustawień strona pokaże nam całą listę dostępnych w wybranym przez nas terminie oraz miejscu lokalizacji, które możemy zarezerwować.

Są to mieszkania osób prywatnych, które możemy wynająć, gdy tylko przypadną nam do gustu. Każda propozycja zawierać będzie wszelkie informacje na temat ceny, położenia danego mieszkania, wyposażenia, a także gospodarzy. Oczywiście do wglądu dostępne będą również zdjęcia całego miejsca. Wszelkie pytania i wątpliwości, jakie nasuną nam się podczas oglądania oferty możemy rozwiać kontaktując się bezpośrednio z gospodarzem poprzez dostępny na stronie formularz.

Czy to na pewno bezpieczne?

Portal Airbnb zapewnia swoim użytkownikom całkowite bezpieczeństwo oraz komfort. Gospodarze muszą spełnić określone wymagania, by móc udostępnić swoje mieszkania jako destynacje wakacyjne dla innych. Każda osoba, zakładająca konto na portalu jest zobowiązania do wykonania zdjęcia dowodu i przesłania go. Dzięki temu portal jest w stanie w pełni zweryfikować wszystkich użytkowników i w ten sposób zadbać o ich wzajemne bezpieczeństwo. Airbnb jest pośrednikiem między gospodarzami, a osobami wynajmującymi, dzięki czemu nie musimy obawiać się, że nie będziemy w stanie porozumieć się z gospodarzem w razie wystąpienia jakichkolwiek problemów. Jeżeli uznamy, że oferta nie zgadza się z opisem zamieszczonym na portalu lub wystąpią inne komplikacje wystarczy, że skontaktujemy się z pracownikami portalu, którzy dokonają wszelkich starań, by zapewnić nam pełny komfort.

Chcesz zostać gospodarzem Airbnb? http://etnosystem.pl/newsy/inne/10225-airbnb-szybki-sposob-na-dodatkowe-pieniadze

Jak zarezerwować nocleg?

Jak już zostało wspomniane, wyboru odpowiedniego zakwaterowania dokonuje się poprzez stronę internetową lub aplikację Airbnb, z której możemy korzystać w wersji mobilnej. Po zarezerwowaniu danego miejsca i uiszczeniu wymaganej opłaty portal prześle na nasz adres mailowy plan podróży. Będzie on zawierał adres naszej wakacyjnej destynacji, daty i godziny zameldowania oraz wymeldowania, a także wszelkie inne dodatkowe informacje. Oczywiście, poprzez nasze konto Airbnb możemy utrzymywać stały kontakt z gospodarzami i wymieniać niezbędne informacje. To właśnie tam, kiedy wyjazd będzie już naprawdę blisko możemy ustalić miejsce spotkania lub sposób przekazania kluczy do obiektu. Po przyjeździe na miejsce po prostu otrzymujemy klucze od apartamentu. Czasami gospodarze wręczają je osobiście, ale równie często są one w umówionym miejscu, takim jak skrzynka na kod. W zależności od naszego temperamentu, a także podejścia gospodarzy możemy zostać oprowadzeni po mieście lub okolicy. Następnie apartament pozostaje do naszej dyspozycji przez cały zarezerwowany przez nas okres. Możemy więc cieszyć się do woli naszymi wakacjami i poczuć prawdziwy klimat danego miejsca.

Airbnb plus

Portal Airbnb posiada także segment apartamentów „z plusem”, które odznaczają się wyjątkowym wystrojem, dbałością o szczegóły oraz komfortem. Aby dane mieszkanie zostało zaliczone do tego specjalnego programu musi zostać osobiście sprawdzone przez wykwalifikowany personel Airbnb. Rezerwując ofertę, przy której znajdziemy charakterystyczną grafikę plusa możemy oczekiwać wnętrz z niepowtarzalnym designem, wykończonych ze smakiem i wyjątkowym charakterem. W takich miejscach będziemy mogli mieć pewność, że gospodarze potraktują nas, jako swoich gości w wyjątkowy sposób i zadbają o nasze wszelkie indywidualne potrzeby.

Dodatkowe atrakcje

Poza szerokim wyborem mieszkań w interesującej nas okolicy, na stronie portalu znajdziemy zakładkę atrakcje Airbnb, w której czeka na nas długa lista niepowtarzalnych aktywności. Z pewnością każdy z nas znajdzie na niej, coś z czego chciałby skorzystać przebywając w danej okolicy. Są to atrakcje organizowane przez mieszkańców i gospodarzy Airbnb, którzy chcą pokazać tradycyjne dla danej destynacji wakacyjnej miejsca lub aktywności. Często na liście atrakcji spotkać możemy liczne wycieczki, rejsy oraz koncerty, ale także warsztaty kulinarne, artystyczne czy dotyczące rękodzieła. Na wszelkie atrakcje możemy zapisać się oraz zapłacić, tak samo jak w przypadku mieszkania, za pośrednictwem portalu internetowego. Jest to niepowtarzalna okazja do poznania miejsca, w którym będziemy przebywać i to nie za pomocą przewodników turystycznych nastawionych często jedynie na parę klasycznych zabytków, ale w towarzystwie ludzi, którzy żyją tam na co dzień.

Bądź bliżej ludzi

Korzystając z tradycyjnego noclegu w sieci hoteli tak naprawdę omija nas ogromna część miejsca, w którym się zatrzymujemy. Niby spędzamy w nim wakacje, ale tak naprawdę pozostajemy postronnymi obserwatorami i nie mamy szansy na dogłębne poznanie okolicy. Nocleg za pośrednictwem portalu Airbnb to całkowicie nowa jakość podróżowania, która pozwala nam na przeistoczenie się ze zwykłych turystów w prawdziwych koneserów kultury, ludzi oraz przeróżnych tradycji. Dzięki tej formie wynajmowania apartamentów będziemy mieli szansę na poznanie prawdziwych mieszkańców, przyjrzenie się z bliska ich obyczajom i nawykom. Być może to właśnie wakacje z Airbnb zapoczątkują międzynarodowe przyjaźnie, które będą trwały latami. Noclegi w prywatnych mieszkaniach mają jeszcze jedną ważną zaletę, jaką jest ich dostępność w nawet najbardziej odległym zakątku świata. Hotele często bowiem budowane są jedynie w uprzemysłowionych, nastawionych na zysk i tłumy turystów miejscach, od których często chcemy być jak najdalej. Wynajem apartamentu poprzez portal Airbnb pozwoli nam na pełen wygody pobyt w małych miasteczkach czy dzikich wioskach, gdzie czekają na nas piękne puste plaże i nieodkryte dotąd zakamarki.

Airbnb zmienił sposób podróżowania raz na zawsze http://natatry.pl/artykul-800-Jak_serwis_Airbnb_zmienil_sposob_podrozowania_raz_na_zawsze

O autorze

Redakcja

Artykuły publikowane na łamach portalu zawierają lokowanie produktów lub usług. Materiały graficzne dostarczane są przez reklamodawców. Opublikowane utwory nie mogą być powielane na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie. Kopiowanie treści jest surowo zabronione.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *