Select Page

Alergia pokarmowa u niemowląt i dzieci

Alergia pokarmowa u niemowląt i dzieci

Różnego rodzaju choroby alergiczne są coraz częściej spotykane zarówno u dorosłych, jak i małych dzieci. W przypadku niemowląt i maluchów najczęściej diagnozuje się alergie pokarmowe.

Niemowlęta i dzieci z alergią pokarmową – co trzeba wiedzieć?

Rodzice po usłyszeniu diagnozy „alergia pokarmowa” bardzo często zaczynają się martwić, ponieważ nie wiedzą czym właściwie ta choroba jest, jak się ją leczy i jakie może dawać konsekwencje. Na szczęście można z dużą pewnością powiedzieć, że w dzisiejszych czasach leczenie alergii pokarmowych jest dość proste i bardzo skuteczne. Lekarze pediatrzy potrafią szybko rozpoznać alergię pokarmową nawet u kilkutygodniowego dziecka.

Niemowlęta i dzieci z alergią pokarmową

Głównymi objawami alergii u małych dzieci są zaburzenia ze strony układu pokarmowego, jak kolki, biegunki, bóle brzuszka. Dodatkowo mogą pojawić się również inne objawy, np. wypryski skórne. Niektóre dzieci także doznają kataru czy często kichają. Warto podkreślić, że niemowlęta cierpiące na alergię pokarmową zazwyczaj są bardzo niespokojne, płaczliwe i mają problemy ze snem. To nie ułatwia opieki nad nimi oraz jest źródłem kolejnych zmartwień dla rodziców. Dlatego, jeśli tylko podejrzewasz u swojego dziecka alergią pokarmową, to jak najszybciej skonsultuj się z lekarzem.

Postępowanie w przypadku zdiagnozowania lub podejrzenia alergii pokarmowej u małego dziecka jest zazwyczaj bardzo proste. Najczęściej stosuje się dietę eliminacyjną, czyli wyłącza się z menu malucha te pokarmy, które mogą go uczulać. W przypadku niemowląt karmionych piersią taką dietę trzeba zastosować u matki. A co z dziećmi, które są odżywiane mlekiem modyfikowanym i mają objawy alergii pokarmowej? W tym przypadku należy zmienić mieszankę na taką, która jest przeznaczona stricte dla dzieci alergicznych.

Zapraszamy wszystkich rodziców i opiekunów małych dzieci, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę dotyczącą zdrowia i pielęgnacji maluszków, do odwiedzenia strony internetowej www.latopic.pl.

Informacja od wydawcy

Artykuł sponsorowany

Artykuły oznaczone jako "sponsorowane" zawierają lokowanie produktów lub usług. Materiały graficzne dostarczane są przez reklamodawców. Opublikowane utwory nie mogą być powielane na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie. Kopiowanie treści jest surowo zabronione.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *