Select Page

Cellulit – jak pozbyć się pomarańczowej skórki?

Cellulit – jak pozbyć się pomarańczowej skórki?

fot. pixabay.com

Wiosna zbliża się wielkimi krokami. Już niedługo powoli zaczniemy zmieniać sposób ubierania się i uzupełniać swoją garderobę o nieco bardziej przewiewne i odsłaniające więcej ciała elementy. Zrezygnujemy z długich spodni i grubych, kryjących rajstop. W naszych stylizacjach coraz częściej zaczną pojawiać się spódnice i sukienki.

Wiosenne słońce będzie zachęcało do wypróbowania najnowszych trendów, użycia kolorów i bardziej zmysłowych stylizacji oraz wyeksponowania nóg. Zanim się obejrzymy, a po wiośnie jak królik z kapelusza wyskoczy lato, zachęcające nas ciepłymi temperaturami i wszechobecnymi promieniami słońca do odsłonięcia nieco więcej ciała. Warto już teraz zadbać o kondycję swojej skóry i rozpocząć walkę z największym wrogiem kobiecych ud, pośladków i ramion – cellulitem !

Walkę z pomarańczową skórką musimy rozpocząć z wyprzedzeniem jeśli w lato chcemy pochwalić się idealnie gładką skórą. Wiosna to idealny moment, aby rozpocząć działania. W jaki sposób ? Poniżej kilka sprawdzonych sposobów na pozbycie się cellulitu. Najlepsze efekty osiągniesz atakując pomarańczową skórkę na wielu frontach. Zatem do dzieła. Powodzenia!

Front pierwszy – Dieta

Walkę z cellulitem warto rozpocząć zmieniając swoje przyzwyczajenia żywieniowe. To co jemy i pijemy ma ogromny wpływ na kondycję i wygląd naszej skóry i mimo, iż efekty nie będą widoczne od razu, komponując codzienne posiłki warto pamiętać o kilku istotnych zasadach. Po pierwsze pij dużo wody. Odpowiednie spożycie wody ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie oraz wygląd. Pamiętaj o spożywaniu odpowiedniej ilości wody, gdyż to właśnie jej niedobory w organizmie są jedną z częstych przyczyn powstawania nieestetycznego efektu pomarańczowej skórki. Po drugie wprowadź do swojej diety produkty o wysokiej zawartości błonnika oraz duże ilości owoców i warzyw, które pomogą Twojemu organizmowi uporać się z zalegającymi w nim toksynami. Pamiętaj o spożywaniu cytrusów – cytryny, grejpfruty i pomarańcze to świetna broń w walce z cellulitem.

Front drugi – Ćwiczenia

O zbawiennym wpływie aktywności fizycznej na kondycję i wygląd skóry chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Ćwiczenia pozwolą skutecznie rozwiązań problem pomarańczowej skórki. Najważniejsza jest systematyczność. Wybierz taki rodzaj aktywności fizycznej, który będzie sprawiał Ci przyjemność i ćwicz minimum dwa razy w tygodniu.

Front trzeci – Pielęgnacja

Odpowiednia pielęgnacja obszarów skóry dotkniętych problemem cellulitu to trzeci front walki. Możesz skorzystać z dostępnych w drogeriach kosmetyków przeznaczonych do walki z cellulitem albo zastosować sprawdzone domowe sposoby takie jak peelingi (np. z soli morskiej) czy też masaże.

Pamiętaj, że podejmując walkę z cellulitem najlepiej działać kompleksowo. Walcząc na trzech frontach zwiększasz szansę na szybką poprawę wyglądu skóry oraz swojego samopoczucia.

Informacja od wydawcy

Redakcja

Artykuły publikowane na łamach portalu zawierają lokowanie produktów lub usług. Materiały graficzne dostarczane są przez reklamodawców. Opublikowane utwory nie mogą być powielane na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie. Kopiowanie treści jest surowo zabronione.

1 komentarz

  1. Małgosia

    Świetne rady. Też jestem tego zdania, że tylko kompleksowa walka jest w stanie usunąć cellulit.

    Odpowiedz

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *