Select Page

Chcesz podnieść swoje kwalifikacje? Zainwestuj w te kursy!

Chcesz podnieść swoje kwalifikacje? Zainwestuj w te kursy!

Świat pędzi naprzód, dziś nawet o najmniej wymagające stanowiska starają się osoby wszechstronnie wykształcone. Praktycznie nie ma branży, w której nie można się dodatkowo podszkolić, a pracodawcy coraz przychylniejszym okiem spoglądają na tych, którzy w jakiś sposób podnoszą swoje kwalifikacje. Czasem jednak sytuacja rynkowa wymaga nie tyle poszerzenia dotychczasowych horyzontów, o ile przekwalifikowania się. Poniżej przedstawiamy kilka popularnych form dokształcania, które dotyczą obydwu tych przypadków.

Studia podyplomowe

To opcja szczególnie przydatna dla tych, którzy pragną rozwijać się w nieco innym kierunku w tej samej branży. Dla przykładu osoba o wykształceniu i doświadczeniu PR-owym może pójść na studia podyplomowe z zarządzania zasobami ludzkimi lub marketingu. Ale niejednokrotnie potyka się również sytuacje, gdy popularna „podyplomówka” jest tylko luźno powiązana z dotychczasowym wykształceniem. Często mamy do czynienia z tym wówczas, gdy osoba nie może znaleźć zatrudnienia w swoim zawodzie i świadomie przebranżawia się. Między innymi dlatego studia na podyplomowe uczęszczają osoby w bardzo różnym wieku.

Kurs programowania

Komputery są podstawowym narzędziem pracy już nie tylko dla informatyków i grafików, ale niemal dla każdego stanowiska umysłowego (i nie tylko). Ale sam kurs obsługi komputera to za mało – to jest w dzisiejszych czasach absolutną podstawą. Teraz wiele osób pracujących chociażby w agencjach marketingowych czy interaktywnych powinna znać podstawy programowania. Jest to przydatne w rozumieniu pracy programistów i dostosowania kreacji do ich potrzeb. Istnieje też wiele przypadków zmiany branży właśnie na podstawie tego typu kursów – jeśli ktoś jest pojętny i potrafi postawić w dalszych etapach na autoedukację, może w przyszłości samemu stawiać strony internetowe, co jak wiadomo jest dzisiaj całkiem intratnym zajęciem.

Kurs kadry i płace

Przedsiębiorczość jest tą cechą, której Polakom nigdy nie można było odmówić. Mimo różnych zawirować prawnych, w naszym kraju wciąż powstają nowe firmy jednoosobowe, rodzinne oraz spółki, które potrzebują kompleksowej obsługi kadrowej i księgowej. Z tego powodu kurs kadry i płace jest coraz popularniejszy i tego typu zajęcia organizowane są w wielu miastach w Polsce. W gąszczu dzisiejszych przepisów prowadzenie akt pracowniczych i wszelkich rozliczeń z tego tytułu wynikających jest zadaniem trudnym i niewątpliwie takie kursy są potrzebne – nawet dla osób, które od lat zajmują się tym tematem.

Kurs języków obcych

Znajomość języków obcych jest, obok obsługi komputera, drugim kluczowym czynnikiem prowadzącym do znalezienia dobrej pracy. Większość osób zaczyna od języka angielskiego, który jest najpowszechniej używany i stosunkowo łatwy do nauczenia – tym bardziej, że stykamy się z nim niemal na co dzień. Na drugi ogień idzie zwykle niemiecki, francuski, włoski lub hiszpański. Pewnym pocieszeniem dla osób pragnących nauczyć się kilku z nich jest fakt, że te z rejonu basenu Morza Śródziemnego są do siebie całkiem podobne i znając jeden, łatwiej jest nauczyć się kolejnego.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem Dom Wiedzy

Informacja od wydawcy

Artykuł sponsorowany

Artykuły oznaczone jako "sponsorowane" zawierają lokowanie produktów lub usług. Materiały graficzne dostarczane są przez reklamodawców. Opublikowane utwory nie mogą być powielane na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie. Kopiowanie treści jest surowo zabronione.

1 komentarz

  1. Kasia

    Warto podnosić swoje kwalifikacje. Ja często inwestuje w kursy i szkolenia. Nawet te on-line są w porządku.

    Odpowiedz

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *