Select Page

Co warto zwiedzić w Polsce?

Co warto zwiedzić w Polsce?

W Polsce jest bardzo wiele pięknym miejsc wartych zobaczenia, dlatego tez nie trzeba wcale wyjeżdżać za granicę, aby zobaczyć piękne i niepowtarzalne zakątki. Każdy kto podróżuje po Polsce, bardzo szybko dojdzie do wniosku, że nasza turystyka ma naprawdę wiele do zaoferowania i że mamy wiele wspaniałych miejsc, gdzie można nie tylko spędzić udane wakacje, ale również wyjechać na krótki urlop lub weekendowy wypoczynek.

Nietuzinkowe pałace, zamki i dwory

W Polsce warto zwiedzić przede wszystkim piękne zamki, pałace i dworki, które niestety przez wieki naszej historii dostały bardzo mocno w kość i nie wszystkie elementy zachowane zostały do dnia dzisiejszego w doskonałym stanie. Bardzo wiele obiektów, to dziś tak naprawdę trwała ruina, ale i tak potrafią one robić naprawdę duże wrażenie. Podróżując po Polsce mamy również niepowtarzalną historię, aby doskonale zapoznać się z naszą historią oraz kulturą. W pierwszej kolejności warto zwiedzić Zamek Krzyżacki w Malborku zwłaszcza nocą, Zamek Krzyżtopór w Ujeździe oraz Pałac w Kurozwękach.

Podziemne trasy turystyczne

Polska turystyka to nie tylko przepiękne zamki i muzea, ale również podziemne trasy turystyczne, które cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Warto wspomnieć również i o tym, że jaskinie nie są wyłącznie jedynymi podziemiami, które warto zwiedzać w naszym kraju. W naszym kraju są niesamowite kopalnie, sztolnie, kanały, piwnice i niepowtarzalne obiekty wojskowe, które zaspokoją oczekiwania nawet najbardziej wymagających podróżników. Jest to doskonała propozycja przede wszystkim dla tych osób, które cenią sobie mroczne klimaty i mowa tutaj zarówno o osobach dorosłych, jak i również o dzieciach. Warte polecenia jest między innymi: Tajemnicze Podziemne Miasto “Riese”, Neolityczna Kopalnia Krzemionki oraz Muzeum Kanały Dętka w Łodzi.

Muzea i skanseny

Osoby, które kochają muzea koniecznie muszą odwiedzić takie miejsca jak np. Jarmark Świętokrzyski w Muzeum Wsi Kieleckiej, Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku, Muzeum Emigracji w Gdyni.

Informacja od wydawcy

Redakcja

Artykuły publikowane na łamach portalu zawierają lokowanie produktów lub usług. Materiały graficzne dostarczane są przez reklamodawców. Opublikowane utwory nie mogą być powielane na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie. Kopiowanie treści jest surowo zabronione.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal opiniotwórczy

Portal internetowy o szerokiej tematyce prowadzony przez entuzjastów wielu dziedzin. Wszystkie treści poddawane są dwukrotnej weryfikacji oraz ocenie merytorycznej. Zależy nam, aby do czytelników docierały same perełki. Zaglądaj tu często, pisz, komentuj. Chcemy poznać Twoje zdanie na każdy temat.