Select Page

Czas na wiosenne porządki

Czas na wiosenne porządki

Dlaczego tak kochamy wiosnę? Odpowiedź wydaje się bardzo prosta – jeśli zima jest długa, mroźna i śnieżna (czyli prawdziwa), daje w kość nawet jej wielkim zwolennikom. Po kilku miesiącach potrzebujemy ciepła, promieni słonecznych, bezchmurnego nieba i przyrody budzącej się do życia. Kiedy rośliny rosną na nowo, również w nas coś się rodzi.

Nawet jeśli spędzamy zimowy czas aktywnie, jeżdżąc na nartach i snowboardzie, to tęsknimy już za rowerem, piłką nożną, bieganiem oraz górskimi wędrówkami. Kiedy nastaje wiosna, wszystko zaczyna się zmieniać na lepsze. Nie jest to żadna magia, lecz po prostu bardzo pozytywny bodziec, tak bardzo potrzebny wielu osobom.

Słynne wiosenne porządki

Jakie są owoce zmiany pory roku? Kiedy zawita już ona w całej Polsce – od Zakopanego po Szczecin i od Poznania po Warszawę, sprzątanie jest tą czynnością, która zaczyna wszystkim chodzić po głowie. Może dlatego, że do mieszkań dociera więcej promieni słonecznych i w końcu zauważamy brudne szyby i nie do końca czyste podłogi? Wtedy przychodzi taki moment, w którym chwytamy się za głowę, oczy otwierają się i na początku jest małe przerażenie. Co z tym fantem zrobić?

Nie trzeba wcale się obawiać porządków. Są łatwiejsze, niż może się wydawać. Najczęściej jest to po prostu bariera psychologiczna, więc trzeba podjąć szybką decyzję i powiedzieć sobie – działam! Oczywiście konieczne będzie samozaparcie i dobre nastawienie. Na dobry początek wcale nie musimy dokonać domowej rewolucji, ale zacząć choćby od drobnostek. Już pościeranie kurzy i odkurzenie dywanów oraz podłóg będzie małym sukcesem i da sporą dawkę motywacji. Jeśli śmieci od dawna zalegają w koszu, trzeba je w końcu wyrzucić i pozbyć się przy okazji nieprzyjemnego zapachu.

Co istotne, nie ma znaczenia czy sprzątamy w Warszawie, czy w Pcimiu – bo choć w większych miastach tempo życia jest szybsze, to tak naprawdę wszędzie sprawdzi się uniwersalna metoda małych kroków. Szybko można dojść do wniosku, że taka aktywność jest nawet przyjemna i zaczniemy wykonywać kolejne czynności. Łazienka, kuchnia, mycie okien – tutaj zaczynają się małe schody. Bardzo możliwe, że będzie nam potrzebna pomoc lub dobra rada w wyborze detergentów lub bardziej naturalnych metod (w końcu nie chcemy mieć na szybach smug). Uczmy się od najlepszych! Wychodzimy z założenia, że wspólnymi siłami zawsze osiągnie się sukces – choćby ten mały.

Nie tylko mieszkanie

Spoczywanie na laurach nie wchodzi w rachubę, więc trzeba pójść za ciosem! Po zimie do sprzątania nadaje się samochód. Wyjazd na myjnię, odkurzanie, pranie tapicerek – na pewno będzie co robić. Prawdziwy mężczyzna lubi, kiedy jego wóz błyszczy. Czyściutkim autem wybieramy się na działkę, gdzie należy ogarnąć domek i zacząć siać, jeśli chcemy później cieszyć się swoimi warzywami i owocami.

Niech wiosna będzie motywująca i zaprowadzi nas do… piwnicy! To miejsce często zaniedbane, zagracone i aż prosi się o uporządkowanie. Podobnie sytuacja ma się ze strychem. Pajęczyny, tony kurzu i mnóstwo niepotrzebnych przedmiotów. Wyrzucamy, co zbędne i sprzątamy. Wierzymy, że po takich porządkach poczujecie prawdziwą satysfakcję. Zmieniajmy swoje życie na lepsze! Przyjazne i czyste otoczenie bez wątpienia sprawi, że będzie zdecydowanie przyjemniej. Regularne sprzątanie to nie tylko większy porządek, ale też lepsza kondycja.

Mieszkasz w stolicy? Polecamy firmę sprzątającą w Warszawie.

Informacja od wydawcy

Artykuł sponsorowany

Artykuły oznaczone jako "sponsorowane" zawierają lokowanie produktów lub usług. Materiały graficzne dostarczane są przez reklamodawców. Opublikowane utwory nie mogą być powielane na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie. Kopiowanie treści jest surowo zabronione.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *