Select Page

Czy gry komputerowe to dobry biznes?

Czy gry komputerowe to dobry biznes?

fot. pexels.com

Gry komputerowe, a dokładniej mówiąc e-sport, to znakomity pomysł na udany biznes. W naszym kraju ogromny sukces odniósł Wiedźmin 3 i teraz coraz więcej polskich firm produkujących gry komputerowe, chce podążyć jego śladami. Rynek graczy jest naprawdę bardzo szeroki i co najważniejsze branża ta cały czas się rozwija.

Mistrzostwa w grach komputerowych

Według najnowszych danych mistrzostwa w grach komputerowych na żywo ogląda ponad 256 mln osób na świecie. Według specjalistów obecny rynek e-sportu jest wart około 0,5 mld dol, a co najważniejsze według prognoz kwota ta do 2019 roku ma przekroczyć barierę 1 mld dol.

Ogromne zainteresowanie e-sportu przyczyniło się do tego, że przedsięwzięciem tym na poważnie zainteresował się cały sportowy biznes. Obecnie jest to bardzo niezagospodarowana przestrzeń, w której doświadczone firmy mogą kreować przyszłość i zarabiać bardzo duże pieniądze.

E-sport w Polsce

Jeżeli chodzi o nasz rodzimy rynek, to polski e-sport jest wart około 40 milionów złotych. Jest to bardzo dobry wynik, zwłaszcza jeżeli weźmiemy pod fakt to, że e-sport w naszym kraju pojawił się zaledwie dekadę temu. W 2005 roku powstała pierwsza Liga Cybersportu i po raz pierwszy w Polsce zorganizowano mistrzostwa Polski w Counter-Strike 1.6, czyli jednej z najpopularniejszych gier na świecie. W 2015 impreza ta przerodziła się w ESL Mistrzostwa Polski, gdzie ogromnym zainteresowaniem cieszy się nie tylko Counter-Strike, ale również League of Legends, Fifa i Warcraft 3.

W naszym kraju powstaje coraz więcej profesjonalnych drużyn e-sportowych, które na turniejach zarabiają bardzo duże pieniądze. Co więcej każda profesjonalna drużyna sportowa ma swojego sponsora. W dzisiejszych czasach praktycznie każda większa firma związana z branżą IT chce mieć kojarzona z e-sportem i w mniejszym lub większym stopniu wspiera gry komputerowe.

Warto wspomnieć również i o tym, że nasz kraj bardzo szybko stał się stolicą e-sportu. Od 2014 roku w Katowicach organizowane są finały Intel Extreme Masters, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem na całym świecie i z roku na rok biją rekordy oglądalności. E-sport to okazja na znakomity biznes nie tylko dla dużych firm korporacyjnych, ale również dla niewielkich firm.

Informacja od wydawcy

Redakcja

Artykuły publikowane na łamach portalu zawierają lokowanie produktów lub usług. Materiały graficzne dostarczane są przez reklamodawców. Opublikowane utwory nie mogą być powielane na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie. Kopiowanie treści jest surowo zabronione.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *