Select Page

Czy istnieją bezpieczne fundusze inwestycyjne?

Czy istnieją bezpieczne fundusze inwestycyjne?

Najpopularniejszą formą inwestowania są lokaty bankowe. Polacy „zamrażają” właśnie na nich swoje oszczędności, bo w przypadku tego instrumentu inwestycyjnego nie istnieje ryzyko utraty wniesionego kapitału. Ci, którzy nie boją się podjąć ryzyka inwestycyjnego, powinni jednak zwrócić uwagę na fundusze inwestycyjne. To właśnie one pozwalają zarobić o wiele więcej.

Bezpieczne inwestowanie

Rzeczywiście, jeśli inwestor boi się utraty części albo całości wniesionego kapitału, powinien postawić na lokaty bankowe albo konto oszczędnościowe. To jedyne instrumenty, które gwarantują zwrot zainwestowanych pieniędzy.

Patrząc na fundusze inwestycyjne (kliknij), trzeba wiedzieć, że ryzyko istnieje zawsze. Oczywiście doświadczony inwestor potrafi je sprytnie ograniczać.

Jak minimalizować ryzyko inwestycyjne

Istnieje co najmniej kilka złotych zasad, które pozwalają ograniczyć ryzyko nawet wtedy, gdy pieniądze inwestowane są w fundusze inwestycyjne. Eksperci rynku finansowego wskazują, by zawsze rozkładać swoje oszczędności na kilka funduszy. Zakładając cały portfel inwestycyjny i nabywając jednostki uczestnictwa w różnych funduszach, mamy pewność, że nawet w przypadku niepowodzenia utracona zostanie tylko część pieniędzy.

Dobrym sposobem jest również inwestowanie w długim terminie. Fundusze, w które inwestuje się krótkoterminowo, nie pozwalają na reagowanie w przypadku załamań na rynku. Tylko inwestowanie długoterminowe pozwala poczekać na lepszą, stabilną sytuację.

Inwestycje połączone

Banki dostrzegły potencjał inwestycyjny w Polakach. Instytucje bankowe każdego roku odnotowują coraz większą wartość oszczędności mieszkańców naszego kraju. Doskonale wiedzą również, że Polacy chcą inwestować bez ryzyka. Wolą zarobić mniej, ale za to pewnie.

To dlatego proponują dzisiaj optymalne rozwiązania, które świetnie sprawdzą się nawet w przypadku początkujących inwestorów. Dobrym przykładem jest lokata z funduszem inwestycyjnym. Wtedy tylko część „zamrożonych” pieniędzy podlega ryzyku ich utraty.

Złote zasady inwestowania w fundusze

Inwestorzy, którzy decydują się podjąć ryzyko i chcą ulokować swoje oszczędności w funduszach inwestycyjnych, muszą zdawać sobie sprawę, że:

– im większa wartość wniesionego kapitału, tym zarobek może być większy,

– im większa wartość wniesionego kapitału, tym ryzyko inwestycyjne jest większe,

– inwestowanie długoterminowe pozwala minimalizować ryzyko inwestycyjne,

fundusze inwestycyjne pozwalają pomnażać oszczędności na o wiele lepszym poziomie niż dzieje się to w przypadku lokat czy kont oszczędnościowych,

– nie istnieją fundusze inwestycyjne, które nie są obarczone ryzykiem inwestycyjnym.

Ciekawostki

Czy wiesz, że wcale nie trzeba być doświadczonym inwestorem, by móc z powodzeniem pomnażać swoje pieniądze? Wystarczy sam kapitał i zwrócenie się po pomoc do ekspertów inwestycyjnych. To oni rozdzielą środki inwestora, nabywając jednostki w funduszach inwestycyjnych, które mogą przynieść zarobek. To również oni będą nimi zarządzać.

Co ciekawe, inwestorem może zostać tak naprawdę każdy z nas. Okazuje się, że jednostki uczestnictwa w funduszach inwestycyjnych można nabywać już za 50 złotych.

Informacja od wydawcy

Artykuł sponsorowany

Artykuły oznaczone jako "sponsorowane" zawierają lokowanie produktów lub usług. Materiały graficzne dostarczane są przez reklamodawców. Opublikowane utwory nie mogą być powielane na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie. Kopiowanie treści jest surowo zabronione.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *