Select Page

Czym powinna wyróżniać się dobra lodówka?

Czym powinna wyróżniać się dobra lodówka?

Wybranie odpowiedniej lodówki może być trudne, gdy nie wiemy, czym powinna się cechować. W sprzedaży czeka na nas wiele różnych modeli, które różnią się pomiędzy sobą wymiarami, pojemnością, zastosowanymi technologiami, poborem energii, w końcu stylistyką oraz kolorem. Na co powinniśmy zwrócić uwagę?

Gdy interesuje nas dobra lodówka, powinniśmy przede wszystkim dopasować ją do swoich potrzeb. Każdy z nas ma nieco inne potrzeby, dlatego warto je określić. Jaką wielkość i pojemność ma mieć lodówka? Jaki powinna mieć design? Czy ma być wolnostojąca czy do zabudowy? To najważniejsze pytania, na które trzeba będzie sobie odpowiedzieć. Oczywiście, wybór będzie zależeć też od naszego budżetu. Skupmy się wobec tego na innych parametrach, które powinniśmy sprawdzić.

Energooszczędność

Lodówki potrafią pobierać dużo prądu, ponieważ pracują przez 24 godziny na dobę. Dlatego najlepiej poszukiwać lodówki o dobrej klasie energetycznej, na przykład A, A+, A++ czy A+++. Warto przy tym wskazać, że pobór energii również zależy od wielkości lodówki. Ta duża o tej samej klasie będzie potrzebować mniej niż kompaktowy model podblatowy. Dlatego gdy zależy nam na niskich rachunkach, nie powinniśmy też wybierać lodówki „na wyrost”.

Dodatkowe funkcje

Producenci stosują w swoich lodówkach różnego rodzaju systemy pozwalające na bardziej efektywną pracę i wygodniejszą eksploatację. Jednym z najczęściej stosowanych systemów jest No Frost. Lodówka z takim systemem nazywana jest bezszronowy, ponieważ nie dopuszcza narastania lodu i nie wymaga rozmrażania. Także w sprzedaży znajdziemy lodówki ze specjalnymi komorami niskiej temperatury, z trybem wakacyjnym, kostkarką do lodu, szybkim mrożeniem, systemem multiflow – pozwala na równomierne rozprowadzenie chłodu wewnątrz lodówki.

Położenie zamrażalnika

Większość osób preferuje dolne, ponieważ z zamrażarki korzystamy rzadziej od lodówki.

Wyposażenie wewnętrzne

Plusem są szuflady do przechowywania, na przykład na warzywa. Także lodówka powinna mieć półki z możliwością regulacji wysokości – wtedy będziemy mogli sami dopasować ją do swoich potrzeb.

Szukasz sprawdzonego sprzętu? Dobra lodówka firmy Manta czeka na Ciebie.

O autorze

Redakcja

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal opiniotwórczy

Portal internetowy o szerokiej tematyce prowadzony przez entuzjastów wielu dziedzin. Wszystkie treści poddawane są dwukrotnej weryfikacji oraz ocenie merytorycznej. Zależy nam, aby do czytelników docierały same perełki. Zaglądaj tu często, pisz, komentuj. Chcemy poznać Twoje zdanie na każdy temat.