Select Page

Dlaczego warto studiować?

Dlaczego warto studiować?

W dzisiejszych czasach mnóstwo osób zadaje sobie pytanie czy warto iść na studia. Z jednej strony dyplom wcale nie oznacza z automatu, że otrzymasz wymarzoną pracę. Z drugiej jednak zawsze lepiej mieć na swoim koncie kolejny atut przy rozmowach rekrutacyjnych.

Poza rzeczą najbardziej oczywistą, czyli nabyciem nowej wiedzy, studiowanie samo w sobie maż też wiele innych zalet. Wiele osób twierdzi, że właśnie czas studiów był jednym z najlepszych, a już na pewno najciekawszych w ich życiu. Co zatem powoduje jego wyjątkowość?

Wyjazdy studenckie

Jedną z najbardziej oczekiwanych przez studentów atrakcji są tak zwane wyjazdy studenckie. Mogą być organizowane przez uczelnię i zazwyczaj wiąże się to z udziałem w jakimś sympozjum czy szkoleniu, ale mogą też w tym partycypować podmioty zewnętrzne, takie jak biura podróży. Na takim komercyjnym wyjeździe zazwyczaj zapewnionych jest mnóstwo atrakcji. Zwykle organizowane są zimą bądź latem podczas przerw od sesji. Można się na nich nauczyć jeździć na nartach czy nurkować. Ale to nie jedyny plus wyjazdów studenckich. Poznasz też tam wiele osób, z którymi możesz się zaprzyjaźnić na długie lata. Wiele takich wyjazdów jest organizowanych przez uczelnię dla młodych studentów, którzy są na pierwszym roku i chcą się szybko zaaklimatyzować w nieznanym środowisku.

Koła Naukowe

Koła naukowe – pewnie zapytasz co w tym fajnego? Jeżeli się czymś interesujesz, jakąś węższą dziedziną, która jest częścią twojego kierunku, bądź tylko zwykłym hobby, to warto brać udział w życiu koła naukowego. Możesz nauczyć się dodatkowych umiejętności, spotkać takich samych zapaleńców jak ty, bądź wziąć udział w darmowych szkoleniach czy wyjazdach. Często koła naukowe mają podpisane porozumienia o współpracy z różnymi jednostkami – potencjalnymi pracodawcami, przez co można zobaczyć czy wiążemy naszą przyszłość z pracą, jaka będzie nam odpowiadała.

Zniżki studenckie

Tańsze podróżowanie, tańsze koncerty i w ogóle wiele dodatkowych zniżek, które są specjalnie przeznaczone dla osób podejmujących się trudów nauki. Jest wiele miejsc, gdzie studenci mogą liczyć na rabaty. Szczególnie atrakcyjne są zniżki związane z komunikacją miejską i krajową. 51% ulgi pozwala na podróżowanie za pół ceny, można zwiedzić więcej i zaoszczędzić pieniądze na obiady czy inne atrakcje.

Przedłużenie młodości

Wiele osób docenia czas studiów dopiero wtedy, gdy skończy studia, zacznie pracę na cały etat i uświadamia sobie, że studia to był dobry czas w jego życiu. Mógł często spotykać się ze znajomymi, chodzić na imprezy przez cały tydzień i nie musiał martwić się, że na drugi dzień nie będzie w stanie pracować. Ma się też wtedy dużo czasu na podróżowanie – nie ogranicza nas urlop w pracy, a zerwać się z zajęć nie jest ciężko (o ile wszystko uczciwie nadrobimy).

Wyjazdy studenckie, zniżki czy zasmakowanie życia bez większych zobowiązań to dobre argumenty, żeby poza nauką udać się na studia. Będzie to niezwykły czas zabaw, zdobywania wiedzy i poznawania nowych ludzi. Nie mówiąc już o zdobytym wykształceniu, które dziś na rynku pracy jest absolutną podstawą.

Artykuł powstał we współpracy z portalem Taksidi

Informacja od wydawcy

Artykuł sponsorowany

Artykuły oznaczone jako "sponsorowane" zawierają lokowanie produktów lub usług. Materiały graficzne dostarczane są przez reklamodawców. Opublikowane utwory nie mogą być powielane na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie. Kopiowanie treści jest surowo zabronione.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *