Select Page

Dlaczego warto zainwestować w mieszkanie w Krakowie na wynajem?

Dlaczego warto zainwestować w mieszkanie w Krakowie na wynajem?

Wiele osób szuka inwestycji, która zapewni im stały i pewny dochód. Jeśli także należysz do tej grupy dowiedz się więcej na temat kupna w Krakowie mieszkania na wynajem. Czy naprawdę jest to opłacalne?

Rynek wynajmu w Krakowie

Szczególnie w dużych miastach, typu Warszawa, Kraków, czy Wrocław potencjał inwestycyjny nieruchomości jest szczególnie duży. Wynika to z bardzo dużego rozwoju tych miast oraz stałego powiększania się liczy mieszkańców. Szczególnie w Krakowie, duża liczba przyjezdnych studentów wpływa na popyt na mieszkania wielopokojowe. Pomyśl nad wykorzystaniem tego i kup mieszkanie, które będziesz mógł przeznaczyć na wynajem. Aby jak najwięcej uzyskać na takim mieszkaniu, warto aby spełniało kilka warunków. Ważna jest oczywiście lokalizacja, im mieszkanie jest bliżej centrum, bądź innych ważnych punktów miasta tym więcej jest chętnych do zamieszkania w nim. Szczególnie można w tym przypadku polecić inwestycję na ul. Cystersów. Nie tylko znajduje się w centrum Krakowa, ale bliskość Rond: Mogilskiego i Grzegórzeckiego gwarantuje świetną i szybką komunikację z resztą miasta. Jeśli zamierzamy wynajmować mieszkanie studentom dobrze, aby było w pobliżu uczelni, lub z dobrym do niej dojazdem. Dużo zależy także od wielkości mieszkania, największy popyt na rynku jest na mieszkania dwu i trzypokojowe.

Plusy zakupu mieszkania na wynajem

Dzięki posiadaniu mieszkania masz pewne źródło dodatkowych dochodów. Według raportu Narodowego Banku Polskiego już na krótki czas inwestycja w nieruchomość jest bardziej opłacalna niż lokata bankowa i 10-letnie obligacje skarbowe. Oczywiści oprócz zakupu mieszkania musimy także zainwestować w jego wyposażenie. Nie trzeba przeznaczyć na to wiele, spora część potencjalnych wynajmujących woli mieszkania tylko z podstawowymi meblami. Lepiej kiedy są one nowe i solidne, nie będziesz wtedy musiał co jakiś czas zadbać o nowe. Ładny wygląd mieszkania podbija także jego cenę, a na tym niewątpliwe Ci zależy.

Szukając rozsądnego sposobu na zainwestowanie kapitału zdecydowanie powinieneś zdecydować się na zakup mieszkania na wynajem, bo to Kraków jest do tego najlepszym miejscem. Jeśli nie zapomnisz o kilku zasadach będziesz miał pewną inwestycję, która dostarczy Ci stałego dochodu. Czytaj również na co zwrócić uwagę kupując mieszkanie.

Informacja od wydawcy

Artykuł sponsorowany

Artykuły oznaczone jako "sponsorowane" zawierają lokowanie produktów lub usług. Materiały graficzne dostarczane są przez reklamodawców. Opublikowane utwory nie mogą być powielane na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie. Kopiowanie treści jest surowo zabronione.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *