Select Page

Ekogroszek – wady, zalety, zastosowanie

Ekogroszek – wady, zalety, zastosowanie

Z wielu przyczyn ekogroszek jest jednym z najczęściej wybieranych materiałów opałowych. Użytkownicy cenią go za niski indeks spiekalności i dużą wydajność. Im lepszy węgiel, tym więcej ciepła oferuje, jednak za jakość trzeba zapłacić. Sprawdź, co powinieneś wiedzieć przed zakupem ekogroszku.

Podstawowe informacje o ekogroszku

Ekogroszek to rodzaj materiału opałowego wytwarzanego w procesie odsiewania lub kruszenia z węgla brunatnego lub kamiennego. Proces ten jest przeprowadzany wyłącznie na wyselekcjonowanych partiach węgla, ponieważ muszą one wykazywać się dużą kalorycznością. Nadano mu przedrostek „eko”, ponieważ spełnia wszystkie wymogi wprowadzone w życie przez Unię Europejską. Ekogroszek cechuje się niską zawartością siarki oraz małą zawartością popiołu, co jest nie bez znaczenia zarówno dla jakości ogrzewania domu jak i wymaganej pracy operatora domowej kotłowni.

Gdzie kupić ekogroszek – sklep internetowy czy stacjonarny?

Na rynku jest wiele miejsc, w których można kupić ekogroszek. Sklepy stacjonarne, chociażby takie jak sieciowe punkty zaopatrzenia budowlanego oferują najczęściej o wiele mniej korzystne ceny ekogroszku. Sklepy internetowe zapewniają szybki i wygodny zakup, oraz lepsze ceny, które wynikają między innymi z braku konieczności ponoszenia kosztów wynajmu i obsługi powierzchni sprzedażowych. Oszczędność może wynosić nawet do kilkaset złotych.

Najlepsze oferty online gwarantują dostarczenie węgla na bezzwrotnych paletach. Opał pakowany jest w worki zabezpieczone dodatkowo folią stretch, dzięki czemu węgiel nie wilgotnieje w transporcie. Dowóz towaru w większych ilościach jest w cenie produktu, podobnie jak usługa rozładunku.

Ekogroszek możesz kupić w sklepie Rowex

Wady ekogroszku

Ekogroszek jest dostosowany do kotłów średniej wielkości, w których palony powinien być materiał o ziarnach wielkości od 8 do 31,5 mm. Jest to najbardziej popularny rodzaj opału węglowego, a jego jedyną właściwie wadą są początkowe koszty zakupu sprzętu. Ekogroszek wymaga tzw. kotła retortowego, czyli kotła z podajnikiem, który z uwagi na swoją funkcjonalność jest stosunkowo drogi.

Zalety ekogroszku

Użytkownicy, którzy zdecydowali się jednak ponieść koszty zakupu kotła z podajnikiem nie żałują, ponieważ ten kocioł oferuje wygodę, jak żaden inny. Jest względnie samoobsługowy dzięki automatycznemu podajnikowi – obsługa operatora polega właściwie wyłącznie na dodawaniu opału do podajnika i usuwanie popiołu. W zależności od warunków proces ten trzeba powtarzać co kilka lub kilkanaście dni. Ekogroszek pali się w nim równomiernie, a dodatkowo nie emituje do środowiska tak dużych zanieczyszczeń jak inne węgle palone w kotłach bez podajników.

Informacja od wydawcy

Artykuł sponsorowany

Artykuły oznaczone jako "sponsorowane" zawierają lokowanie produktów lub usług. Materiały graficzne dostarczane są przez reklamodawców. Opublikowane utwory nie mogą być powielane na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie. Kopiowanie treści jest surowo zabronione.

1 komentarz

  1. FanGroszku

    Stosuje ekogroszek od kilku sezonów i jestem zadowolony. Bardzo wygodna i przyjazna dla środowiska sprawa.

    Odpowiedz

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *