Wybierz Strona

Gadżety do samochodu – które z nich warto mieć w swoim aucie?

Gadżety do samochodu – które z nich warto mieć w swoim aucie?

fot. materiały nadesłane

Czasy, kiedy samochód służył nam wyłącznie do dostania się z punktu A do punktu B, dawno minęły. Dziś za jego sprawą chcemy dojechać nie tylko szybko, ale i komfortowo. Kupując nowe samochody o to nie trudno. Tym bardziej, że każde auto pełne może być dziś gadżetów, które podróżowanie w komfortowych warunkach nam ułatwiają. Inne z kolei zwiększą nasze bezpieczeństwo. Tak więc, jakie gadżety do samochodu warto mieć w swoim aucie? Czy jest coś, na co warto zwrócić szczególną uwagę?

Mata poślizgowa

Pierwszym akcesorium jest mata poślizgowa, na której możemy położyć swój telefon. Wielu wydawać się może zbędna, bo samochód pełen jest schowków i wgłębień, gdzie możemy ulokować swojego smartfona. Co jednak, kiedy włączoną mamy w nim nawigację, która wskazuje nam właściwą drogę? Wówczas musi się on znaleźć w widocznym miejscu, aby nie rozpraszać kierowcy, kiedy ten będzie chciał zerknąć na widoczną na nim mapę. Oczywiście dobrze sprawdzi się tu przymocowywany do szyby uchwyt, ale jeśli takiego nie posiadacie, mata antypoślizgowa na pewno go zastąpi.

Chwytak

Chwytak to rzecz bardzo banalna, a jednocześnie niezwykle praktyczna. Czy nie zdarzyło Wam się, że podczas jazdy jakaś rzecz wpadła gdzieś pomiędzy fotele czy na dywanik i nie mogliście jej znaleźć bez konieczności zatrzymywania się na poboczu? Każdy, kto regularnie porusza się do pracy czy szkoły samochodem, wie doskonale, że to normalne. Teraz w znalezieniu tej zguby pomoże Wam poręczny chwytak.

Kamerka

Niektóre gadżety do samochodu pozwalają nam uchronić się przed skutkami kolizji. Jeśli już doszło do wypadku z Waszym udziałem, na pewno w swoim aucie warto mieć kamerkę. Dziś kamerki samochodowe są coraz tańsze i warto rozważyć ich zakup. Choćby z tego powodu, że dzięki rejestrowanemu przez nie obrazowi możemy oczyścić się z zarzutów, jeśli początkowo to my zostaliśmy uznani za winnych spowodowania kraksy. Zauważmy też, że pomagają one dochodzić swoich praw u ubezpieczyciela. Z obrazem z kamer samochodowych dochodzenie swoich roszczeń jest znacznie prostsze, bo w swoich rękach mamy dowód rzeczowy, którego nie da się podważyć.

Oczywiście kamerek samochodowych nie można rozpatrywać tylko w kontekście wypadków. Poruszając się po drogach, na pewno wielokrotnie natraficie na wiele kuriozalnych, zabawnych i dziwacznych sytuacji drogowych, które warto uwiecznić. Kto wie, być może dzięki nim staniecie się sławnymi Youtuberami?

Alkomat

W swoim aucie alkomat powinien posiadać każdy mniej i bardziej doświadczony kierowca. Nikt nie może bowiem siadać za kierownicę po kilku głębszych, co jest niebezpieczne dla niego, jego pasażerów oraz innych uczestników ruchu. Alkohol to bowiem nie tylko zmniejszenie czujności, ale również i brawura, która doprowadziła już przecież do wielu wypadków ze skutkiem śmiertelnym.

Uszlachetniacz powietrza

Kolejnym z gadżetów przydatnych w aucie może być uszlachetniacz powietrza. Jeśli w swoim samochodzie czujecie nieprzyjemny zapach, jonizator będzie strzałem w dziesiątkę. Szybko wyciągnie bowiem wszystkie nieprzyjemne zapachy, które dokuczają i nie pozwalają skupić się na jeździe.

Ciekawi jesteśmy, które gadżety do samochodu macie już w swoich autach, a na jakie dopiero się zdecydujecie. A może jest coś jeszcze, o czym koniecznie chcielibyście wspomnieć?

Polecamy najlepsze gadżety do samochodu w sklepie Porsche.

O autorze

Artykuł sponsorowany

Artykuły oznaczone jako "sponsorowane" zawierają lokowanie produktów lub usług. Materiały graficzne dostarczane są przez reklamodawców. Opublikowane utwory nie mogą być powielane na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie. Kopiowanie treści jest surowo zabronione.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *