Select Page

Ile wart jest rynek IT w Polsce i jaka jest jego przyszłość?

Ile wart jest rynek IT w Polsce i jaka jest jego przyszłość?

fot. pixabay.com

Jak pokazują najnowsze badania, rynek IT w Polsce z roku na rok mocno rośnie w siłę i już wkrótce będzie warty nawet 50 mld zł. W zeszłym roku (2016) rynek informatyczny zdołał wyprzedzić rynek komunikacji elektronicznej, głownie za sprawą rozwoju nowoczesnych usług dostarczanych w chmurze. Polski rynek IT to doskonała propozycja dla firm i osób prywatnych, które planują rozkręcić swój własny biznes.

Usługi w chmurze – przyszłością polskiego IT

Specjaliści w branży IT na każdym kroku podkreślają, że oferowane w chmurze usługi będą prawdziwą lokomotywą dla całego sektora IT w naszym kraju. Szacuje się, że pod koniec roku 2017 rynek IT i rynek telekomunikacyjny przekroczy barierę 100 mld zł. Jak wcześniej zostało wspomniane wzrost będzie spowodowany przede wszystkim profesjonalnymi usługami oferowanymi w chmurze.

Najbardziej wymagające w tej kwestii będą oczywiście sektory energetyczne i finansowe, które jak powszechnie wiadomo przetwarzają kolosalne ilości danych. To właśnie z myślą o tych branżach mają powstać specjalne centra danych, które działać będą w modelu active-active. Osoby, które interesuje przyszłościowy biznes, powinny jak najszybciej zapoznać się z tą technologią.

Active-active – najlepsze rozwiązanie dla banków

W Polsce na dzień dzisiejszy jeszcze żaden bank nie posiada zabezpieczeń opartych na modelu active-active, ale sytuacja ta ma się bardzo szybko zmienić w najbliższym czasie. Rozwiązanie to ma zabezpieczyć banki przed utratą cennych danych i co najważniejsze ma zagwarantować również płynne działanie całego systemu informatycznego. Bezpieczeństwo danych odgrywa bardzo ważną rolę w każdej branży, dlatego też przed technologią active-active stoi naprawdę świetlana przyszłość i warto rozwijać się w tym właśnie kierunku.

Pierwsze data center active-active zaprezentowane zostały właśnie w Szanghaju przez cenioną na rynku firmę Huawei i lada dzień technologia ta zawita w Polsce. Chiński koncern zdobywa nie tylko rynek telekomunikacyjny, ale również stara się wkroczyć na rynek IT, który daje o wiele więcej możliwości.

Informacja od wydawcy

Redakcja

Artykuły publikowane na łamach portalu zawierają lokowanie produktów lub usług. Materiały graficzne dostarczane są przez reklamodawców. Opublikowane utwory nie mogą być powielane na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie. Kopiowanie treści jest surowo zabronione.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *