Select Page

Jak nauczyć dziecko sikać do nocnika?

Jak nauczyć dziecko sikać do nocnika?

W dzisiejszych czasach bardzo wielu młodych rodziców nie ma zielonego pojęcia, jak nauczyć swoje dziecko sikać do nocnika. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, kiedy dziecko powinno być gotowe do pożegnania się z pampersami i co najważniejsze, jak szybko nauczyć je korzystania z nocnika.

Kiedy dziecko powinno korzystać z nocnika

Bardzo wielu rodziców sadzają dzieci na nocniku, nawet w tedy, gdy nie potrafią one jeszcze dobrze siedzieć. Oczywiście jeżeli nasze dziecko spędzać będzie na nocniku większość swojego dnia, to istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że uda mu się do niego nasikać. Jak łatwo się domyśleć nie oznacza to, że jesteśmy dobrymi rodzicami, a nasze dziecko jest zdolne tylko to, że mieliśmy szczęście. Każde zdrowe dziecko powinno w sposób fizjologiczny i jak najbardziej naturalny dojrzeć do tego, aby pożegnać się z pampersami.

Według statystyk zdecydowana większość dzieci zaczyna korzystać z nocnika w drugiej połowie 3 roku życia. Pamiętać należy również i o tym, że dziewczynki zdecydowanie szybciej zaczynają panować nad swoim moczem, dlatego też nie musimy się obawiać, że nasz chłopiec siusia w pieluszki, dziewczynka (w tym samym wieku) naszej sąsiadki korzysta już z nocnika.

Jak nauczyć dziecko korzystania z nocnika

Zazwyczaj jest tak, że im więcej uwagi przywiązywać będziemy do nauki sikania, to tym większy stres będzie mieć nasze dziecko i gorsze efekty uzyskamy. Jeżeli podejdziemy do problemu nocnika naturalnie, to zwiększymy swoje szanse na odniesienie sukcesu. Należy pamiętać również i o tym, że każe dziecko jest inne i nie wszystkie metody działają identycznie u poszczególnych maluchów.

Bardzo ważne jest również to, aby wybrać dobry nocnik. Przede wszystkim powinnyśmy rozglądać się za tradycyjnymi kształtami. Bardzo wiele małych dzieci nie jest w stanie zrozumieć dlaczego ma siadać na kotkach i pieskach. Nocnik musi być również bardzo solidny, wygodny i co najważniejsze bezpieczny dla dziecka. Przy pierwszych próbach sikania do nocnika liczy się każda minuta, dlatego też nasze dziecko powinno mieć wygodne spodnie, które można szybko zdjąć.

O autorze

Redakcja

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal opiniotwórczy

Portal internetowy o szerokiej tematyce prowadzony przez entuzjastów wielu dziedzin. Wszystkie treści poddawane są dwukrotnej weryfikacji oraz ocenie merytorycznej. Zależy nam, aby do czytelników docierały same perełki. Zaglądaj tu często, pisz, komentuj. Chcemy poznać Twoje zdanie na każdy temat.