Select Page

Jak wybrać lodówkę na leki do Twojej apteki?

Jak wybrać lodówkę na leki do Twojej apteki?

fot. pixabay.com

Założenie i prowadzenie apteki wiąże się z koniecznością spełnienia odpowiednich wymogów. Ważne, aby placówka sprzedająca i przygotowująca leki była wyposażona we właściwy sprzęt, a także stosowała się do wymogów związanych z przechowywaniem i wytwarzaniem medykamentów. Jedną z najważniejszych kwestii jest temperatura. Istnieje bowiem wiele leków, które wymagają chłodzenia.

Absolutnie niezbędna

Lodówka na leki to rzecz absolutnie niezbędna w aptece. Podejmując się zakupu tego sprzętu do swojej apteki, powinniśmy wziąć pod uwagę jakość chłodziarki. Nie kierujmy się jedynie ceną, lecz przede wszystkim solidnością lodówki. Dobrze wybrane urządzenie posłuży nam na lata. Przeglądając oferty różnych chłodziarek na medykamenty, uważnie przyjrzyjmy się funkcjonalności poszczególnych sprzętów. Co musi zawierać dobra lodówka do przechowywania leków?

 • doskonałą izolację drzwi,
 • wyświetlacz ze wskaźnikiem temperatury,
 • możliwość regulacji temperatury,
 • automatyczne odszranianie.

Wymienione punkty są absolutnym minimum funkcji, które powinna posiadać lodówka do apteki. Czasem warto również zastanowić się nad dodatkowymi opcjami, mogącymi poprawić komfort i precyzję pracy. A przede wszystkim, zabezpieczyć nas przed utratą zaopatrzenia. Chodzi np. o alarmy, które sygnalizują niewłaściwą pracę lodówki. Jeśli temperatura rośnie, to taki alarm uruchamia się i pozwala na szybką reakcję farmaceuty (np. przełożenie leków do innej lodówki). Ponadto zwróćmy uwagę na wielkość lodówki. Najlepiej zdecydować się na taką, która pomieści wszystko co istotne – lepiej wybrać jedną dużą, porządną chłodziarkę niż kilka mniejszych.

Przegląd lodówek na leki

1. Podstawowe lodówki na leki Liebherr

Spośród różnych chłodziarek farmaceutycznych warto wziąć pod uwagę firmę Liebherr. Marka ta słynie z solidności i użytecznych funkcji. Znany dostawca asortymentu aptek, firma Eprus, posiada w swojej ofercie lodówki na leki tej firmy. Można wśród nich wyróżnić kilka modeli, zróżnicowanych ze względu na ilość dostępnych opcji. Pierwsza z dwóch serii lodówek Liebherr została wyposażona we wskaźnik temperatury, oświetlenie wnętrza oraz automatyczne odszranianie. Ponadto dla komfortu kupującego dodano regulowane nóżki oraz dostępność chłodziarek w różnych rozmiarach. W asortymencie firmy Eprus znajdują się cztery modele podstawowych lodówek na leki, zróżnicowane ze względu na wagę, wielkość oraz ilość zużywanej energii.

fot. eprus.pl

2. Ulepszone lodówki na leki oraz lodówki na szczepionki Liebherr

Seria lodówek Liebherr o większej funkcjonalności niż podstawowe, wyżej zaprezentowane urządzenia, jest dodatkowo wyposażona w specjalny alarm optyczny i dźwiękowy, który uruchamia się w razie awarii lub braku zasilania. Dołożono do niej także sterowanie elektroniczne. Poza tym posiadają te same funkcje co podstawowe chłodziarki (cyfrowy wskaźnik temperatury, automatyczne odszranianie, LED-owe oświetlenie wnętrza, regulację nóżek, a także drzwi zamykane na zamek o dobrej izolacji). Firma Eprus proponuje dwa modele tego typu lodówek – różnią się one wielkością, by właściciel apteki mógł swobodnie dopasować je do swojego wnętrza.

fot. eprus.pl

3. Profesjonalna Farma Term

Świetnym wyborem lodówki do Twojej apteki będzie kupno urządzenia Farma Term. Funkcje, które posiada ta chłodziarka, wysoce zabezpieczają produkty znajdujące się wewnątrz. Głównym zadaniem tej lodówki farmaceutycznej jest maksymalna ochrona leków w niej składowanych. Jakie rozwiązania zastosowano, by to osiągnąć? Farma Term posiada:

 • wbudowany programator temperatury z termostatem i termometrem,
 • alarm dźwiękowy, uruchamiany w momencie przekroczenia temperatury minimalnej lub maksymalnej wewnątrz urządzenia,
 • specjalny obieg powietrza, który ma na celu równomierne rozkładanie temperatur w komorze chłodniczej,
 • agregat oszczędzający energię,
 • automatyczne odszranianie,
 • sygnalizację w razie awarii parownika albo agregatu,
 • autentyczne świadectwo kwalifikacji lodówki.

Przedstawione funkcje można jeszcze poszerzyć, decydując się na dokupienie niezwykle przydatnych opcji: modułu GSM (umożliwia swego rodzaju kontakt z lodówką, moduł ten wyśle do Ciebie SMS w razie pojawienia się jakiegoś problemu z pracą chłodziarki np. nieprawidłowe napięcie, awaria itd.), modułu UPS (to nic innego, jak zasilanie awaryjne, umożliwiające pracę lodówki nawet przez kolejne 12 godzin bez napięcia z sieci energetycznej), specjalnych szuflad lub półek siatkowych (zwiększają przestrzeń przechowywania leków, pozwalają na wygodne użytkowanie chłodziarki).

fot. eprus.pl

Kupując lodówkę do swojej apteki, postawmy na jakość oraz ilość dostępnych funkcji. Dobrze zastanówmy się jakie opcje mogą przydać się w naszej placówce. Na pewno bardzo przydatnymi i pozwalającymi „spać spokojnie” rozwiązaniami będą wszystkie te, które przysłużą się bezpieczeństwu przechowywanej wewnątrz zawartości (a zatem wszelkie alarmy, systemy UPS czy GSM). Patrząc z tej perspektywy, najlepsze byłyby lodówki farmaceutyczne Farma Term naszpikowane zabezpieczeniami. Warto mieć na uwadze, że niejednokrotnie wartość leków trzymanych w chłodziarce jest znacznie większa od kosztów poniesionych na zakup samego urządzenia. A wiele leków charakteryzuje się dużą wrażliwością na zmiany temperatur i w sytuacji nieodpowiedniego przechowywania będziemy zmuszeni je wyrzucić.

Duży wybór lodówek na leki znajdziecie na eprus.pl. Jeśli masz wątpliwości, z chęcią doradzimy i pomożemy w podjęciu decyzji! Pamiętaj – nasza firma nie zapomina o swoim Kliencie, dlatego decydując się na nasze usługi, będziesz miał dostęp do autoryzowanego serwisu na terenie całego kraju.

Źródło zdjęć: pixabay.com, eprus.pl

Informacja od wydawcy

Artykuł sponsorowany

Artykuły oznaczone jako "sponsorowane" zawierają lokowanie produktów lub usług. Materiały graficzne dostarczane są przez reklamodawców. Opublikowane utwory nie mogą być powielane na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie. Kopiowanie treści jest surowo zabronione.

1 komentarz

 1. Boniek

  Wyżej zaprezentowane urządzenie wyglądają porządnie. Myślę, że te lodówki sprawdziłyby się w porządnych aptekach.

  Odpowiedz

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *