Select Page

Jaki jest modny kolor domu?

Jaki jest modny kolor domu?

W dzisiejszych czasach osoby, które budują swój wymarzony dom, bardzo często mają problem, aby dobrać odpowiedni kolor elewacji. Pamiętać musimy oczywiście o tym, że to właśnie kolor elewacji w dużej mierze decyduje o wyglądzie oraz ogólnych charakterze naszego mieszkania.

Dzięki nieograniczonej wręcz kolorystyce tynków oraz farb elewacyjnych, które są dostępne na naszym rynku, możemy zrealizować nawet najbardziej wyszukane i najbardziej oryginalne projekty. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo nie tylko jakie modne kolory może mieć nasz dom, ale przede wszystkim w jaki sposób dobór odpowiednich kolorów może całkowicie odmienić oblicze naszej posesji.

Kolor elewacji, a architektura domu

Po pierwsze musimy zawsze pamiętać o tym, aby dobierać kolor elewacji zawsze do architektury naszego domu. Jak łatwo się domyśleć dobór kolorów zewnętrznych ścian naszego mieszkania, nigdy nie powinien być przypadkowy i wynikać wyłącznie z naszej wizji. Jeżeli chcemy osiągnąć przyzwoity efekt, to warto skorzystać z kilku profesjonalnych porad.

Najważniejszą rolę odgrywa oczywiście styl oraz charakter naszego mieszkania. Bardziej rygorystyczne barwy pasować będą do klasycznych dworków, dlatego też jeżeli mamy nowoczesny dom, to jak łatwo się domyśleć mamy zdecydowanie szersze pole do popisu. Jeżeli architektura naszego mieszkania jest bardzo bogata w różnorodne detale, takie jak np. lukarny, ryzality, czy wykusze, to powinnyśmy wybierać spokojniejsze kolory na elewację. Mieszkania, które mają stosunkowo proste bryły, pozbawione ozdobnych detali można podrasować mocniejszą barwą.

Pamiętajmy o otoczeniu

Wybierając idealny kolor na elewację musimy pamiętać również o otoczeniu naszej posesji. Inaczej prezentować będzie się barwna ściana domu, który stoi wśród innych budynków, a zupełnie inaczej prezentować będą się kolory elewacji, gdy dom jest samotny. W otwartych przestrzeniach, dobór odcieni jest oczywiście mniej rygorystyczny. Na dobór elewacji ma wpływ również sąsiedztwo lasów i pól.

O autorze

Redakcja

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal opiniotwórczy

Portal internetowy o szerokiej tematyce prowadzony przez entuzjastów wielu dziedzin. Wszystkie treści poddawane są dwukrotnej weryfikacji oraz ocenie merytorycznej. Zależy nam, aby do czytelników docierały same perełki. Zaglądaj tu często, pisz, komentuj. Chcemy poznać Twoje zdanie na każdy temat.