Select Page

Jakie auta wybierają Polacy?

Jakie auta wybierają Polacy?

Każdy kto śledzi rynek motoryzacji w Polsce z pewnością nie jeden raz zastanawiał się jakie samochody cieszą się w naszym kraju największym zainteresowaniem. W zeszłym roku w naszym kraju sprzedało się blisko 400 000 nowych samochodów. Jak podają statystyki rynek samochodów używanych jest praktycznie kilkukrotnie wyższy niż rynek nowych aut.

Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo jak wygląda sytuacja motoryzacji w naszym kraju i jakie marki cieszą się wśród Polskich kierowców największym zainteresowaniem.

Najpopularniejsze marki – Skoda i Volkswagen

Pomimo tego, że moc nabywcza Polskich kierowców jest zdecydowanie niższa niż na przykład u naszych zachodnich sąsiadów, to rynek sprzedaży nowych aut w zeszłym roku prezentował się bardzo ciekawie. Warto wspomnieć przede wszystkim o tym, że z roku na rok wzrasta procent sprzedaży nowych aut, co wyraźnie pokazuje, że motoryzacja w Polsce nie stoi w miejscu i cały czas się rozwija.

Według statystyk najpopularniejszymi samochodami w Polsce są przede wszystkim Skody oraz Volkswageny, które tak naprawdę dominują na naszym rynku od bardzo wielu długich lat. Polscy kierowcy bardzo cenią sobie również Toyoty i warto zaznaczyć, że to właśnie ta marka zamyka podiom najpopularniejszych samochodów w Polsce.

Czym kierują się Polacy wybierając nowe auto?

Według przeprowadzonych badań bardzo wyraźnie wynika, że przy wyborze auta w naszym kraju najważniejszymi czynnikami jest oczywiście niska cena oraz stosunkowo niskie koszty eksploatacji. Co ciekawe z roku na rok nasi krajowi kierowcy są gotowi coraz więcej wydać na dodatkowe wyposażenie, które ma poprawić komfort jazdy.

Warto wspomnieć również o tym, że pierwsze trzy marki zdobyły ogromną popularność przede wszystkim wśród klientów biznesowych. To właśnie firmy wybierają auta Skody i Volkswagena. Jeżeli skupimy się na kierowcach prywatnych, to szybko okaże się, że w naszym kraju w cenie są Ople. Polacy najbardziej kochają Skody Octavie oraz Skody Fabie, które w swojej klasie oraz w swojej cenie nie mają sobie równych.

O autorze

Redakcja

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

1 komentarz

  1. Kasia

    Mała, zwinna Toyota Corolla. Ja uwielbiam dlatego zdecydowałam się na nówkę z salonu w Warszawie na ul. czerniakowskiej. Mam nadzieję, że na długo czas zapomnę o warsztatach.

    Odpowiedz

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal opiniotwórczy

Portal internetowy o szerokiej tematyce prowadzony przez entuzjastów wielu dziedzin. Wszystkie treści poddawane są dwukrotnej weryfikacji oraz ocenie merytorycznej. Zależy nam, aby do czytelników docierały same perełki. Zaglądaj tu często, pisz, komentuj. Chcemy poznać Twoje zdanie na każdy temat.