Select Page

Jakie są najpopularniejsze sporty w Polsce?

Jakie są najpopularniejsze sporty w Polsce?

fot. pixabay.com

Jak łatwo się domyśleć w Polsce uprawia się bardzo wiele różnych dyscyplin sportowych i to nie tylko zawodowo, ale również amatorsko. Według najnowszych statystyk w naszym kraju zdecydowanie największą popularnością cieszy się piłka nożna, siatkówka, skoki narciarskie, żużel, piłka ręczna, boks, koszykówka i lekkoatletyka.

Sport numer jeden z Polsce

Piłka nożna od bardzo wielu lat jest najpopularniejszym sportem w Polsce. Warto wspomnieć że dyscyplina ta cieszy się ogromnym zainteresowaniem również w okresie, kiedy nasze drużyny klubowe lub reprezentacje narodowe nie odnoszą satysfakcjonujących wyników. Jest to bardzo dziwny trend, który w wielu innych dyscyplinach sportów nie występuje.

Przykładowo bez ogromnych sukcesów Adama Małysza nikt wcześniej nie oglądał skoków narciarskich, tak samo nikt nie znał się na formule 1, do momentu aż pojawił się Robert Kubica. Piłką nożną interesuje się każdy, nawet jak nasza reprezentacja narodowa zajmowała bardzo dalekie pozycje w rankingu FIFA.

Piłka nożna najpopularniejsza w Polsce

Według najnowszych danych statystycznych we wszystkich klubach sportowych w Polsce, także z tymi uczniowskimi, liczba osób uprawiających piłkę nożną przekroczyła ponad 30 krotnie liczbę osób uprawiających siatkówkę, która jest drugim najpopularniejszym sportem w Polsce.

Według danych z Głównego Urzędu Statystycznego piłkarze stanowią w naszym kraju blisko 37% liczby ćwiczących w klubach sportowych, co jest naprawdę bardzo dobrym wynikiem. Największy odsetek ćwiczących piłkę nożną zanotowano w województwie podkarpackim oraz opolskim. Najmniejsze zainteresowanie piłką nożną jest z kolei w województwie podlaskim i mazowieckim.

Obiekty sportowe

Sport to zdrowie dlatego też warto zadbać o swoją kondycję i nawet amatorsko ćwiczyć. Warto wspomnieć również i o tym, że w naszym kraju powstaje coraz więcej profesjonalnych obiektów sportowych, dlatego też szacuje się, że piłka nożna na przestrzeni najbliższych lat stanie się jeszcze bardziej popularna. Obecnie piłkarze mają do swojej dyspozycji ponad 2238 profesjonalnych stadionów.

Informacja od wydawcy

Redakcja

Artykuły publikowane na łamach portalu zawierają lokowanie produktów lub usług. Materiały graficzne dostarczane są przez reklamodawców. Opublikowane utwory nie mogą być powielane na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie. Kopiowanie treści jest surowo zabronione.

8 komentarzy

 1. Sceptyk

  Po co komu takie zestawienia jak chyba wszyscy wiedzą jakie są najpopularniejsze sporty w Polsce. Podejrzewam, że nikt się jakoś specjalnie nie zdziwił, że piłka nożna wiedzie prym. Wszyscy szaleją za tym nudnym sportem co w moim mniemaniu jest durnotą. Tym bardziej, że nasze drużyny grają jak drewno.

  Odpowiedz
 2. Kasztan

  A gdzie jakieś konkretne dane podparte urzędem statycznym? Jak ktoś już piszę jakie są najpopularniejsze sporty w Polsce to spodziewałem się jakiejś wnikliwej analizy. Takie ogólnikowe stwierdzenia, że piłka nożna jest super to można sobie w tyłek wsadzić.

  Odpowiedz
 3. Alojzy

  Wydawało mi się, że znam wszystkie najpopularniejsze sporty w Polsce, ale przyznam szczerze, że nie spodziewałem się lekkoatletyki w tym zestawieniu. Trochę się zdziwiłem. Za to jestem pod dużym wrażeniem piłki ręcznej, która z roku na rok zdobywa coraz większą popularność.

  Odpowiedz
 4. Samanta

  A czemu w tym zestawieniu nie znalazły się zawody w jedzeniu chipsów na czas czy chlaniu piwska? Przecież to w tym Polacy są na pierwszym miejscu. Jak patrzę na tężyznę fizyczną przeciętnego Polaka po 30-stce to ręce mi opadają.

  Odpowiedz
 5. Robert

  Ja jestem z Łodzi i cieszę się, że budują nam nowy stadion żużlowy. Przyznam szczerzę, że nie miałem jeszcze okazji zaznajomić się z tym sportem, ale wydaje mi się, że może być całkiem ciekawy. Nie jestem szczególnym entuzjastą piłki nożnej.

  Odpowiedz
 6. Tadek

  Te najpopularniejsze sporty w Polsce są takie tendencyjne. Dlaczego Polacy nie mogą być choć trochę bardziej pomysłowi i spróbować czegoś więcej? Jak chciałem kiedyś trenować krykiet to tylko w Warszawie znalazłem klub treningowy pod ten sport.

  Odpowiedz
 7. Burek

  Podobnie jest z rugby w Polsce Niby sport bardziej cywilizowany, ale trenować nie ma gdzie. Po prostu nie ma do tego warunków. Cieszę się, że samorządy stawiają orliki dla dzieci, ale mogliby też czasem pomyśleć o tych co za piłką nożną nie przepadają.

  Odpowiedz
 8. Ciekawy

  To wam powiem, że chyba nie należę do grupy badawczej, bo wymienione powyżej najpopularniejsze sporty w Polsce są moim zdaniem mocno przereklamowane. Ja tam lubię korfball… wiecie, że mamy polską ligę tej dyscypliny sportowej?

  Odpowiedz

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *