Select Page

Klej do sztucznych rzęs – czego dowiemy się o nim na kursie przedłużania rzęs?

Klej do sztucznych rzęs – czego dowiemy się o nim na kursie przedłużania rzęs?

fot. materiały nadesłane

Jednym z głównych narzędzi w pracy stylistki rzęs jest klej. Bez niego żadna aplikacja nie ma prawa bytu. To on wiąże sztuczne włoski z naszymi naturalnymi. Dlatego właśnie należy zwracać szczególną uwagę na jego odpowiedni wybór. Kursy dla początkujących stylistek rzęs wyjaśniają, jak dobierać klej i co robić, by był trwały.

Na rynku kosmetycznym znaleźć możemy wiele przeróżnych klejów do sztucznych rzęs pochodzących z ofert różnorakich producentów. Tak szeroka gama produktów może nas zbić z tropu i przyprawić o wątpliwości. Kleje te przecież nie różnią się wyłącznie kolorami opakowań czy ceną. Każdy z nich może być przeznaczony do innego typu aplikacji, przeprowadzanej w innych warunkach, z wykorzystaniem odmiennych rodzajów rzęs.

Na szczęście istnieją kursy zarówno dla początkujących stylistek, jak i dla tych, które mają już pewne doświadczenie. Niezależnie, na jakim etapie edukacji jesteśmy – zawsze możemy poszerzyć swoją wiedzę na temat nowych klejów i sposobów pracy z nimi.

Czego więc możemy dowiedzieć się na takim kursie?

1. Bogaty magazyn to podstawa!

Na początku szkoleniowcy powiedzą nam, że musimy pamiętać, że stylistka rzęs musi być zawsze gotowa na różne sytuacje. Dlatego właśnie powinnyśmy zaopatrywać nasze kuferki w różne kleje – dopasowane do każdego typu aplikacji, jakie oferujemy naszym Klientkom, i do każdego typu warunków, w jakich przyjdzie nam wykonać zabieg (na przykład w mieszkaniu Klientki czy w gabinecie kosmetycznym).

Warto również posiadać kleje różnych producentów i łączyć je z rzęsami producentów tych samych.

2. Warunki aplikacji wpływają na trwałość kleju!

Podczas kursu specjaliści zwrócą również uwagę na to, że klej sam z siebie nie da świetnych efektów, jeśli użyjemy go bez sprawdzenia warunków, w jakich najlepiej się sprawdza. Na tego typu warunki składają się: temperatura powietrza panująca w pomieszczeniu przeprowadzania aplikacji oraz wilgotność tego powietrza. Zanim więc przystąpimy do wykonywania zabiegu, powinnyśmy zapoznać się z instrukcją dołączoną do opakowania kleju.

Klej do rzęs od Amazing Lashes

Klej do sztucznych rzęs od Amazing Lashes Premium N°1

3. Najlepiej jest łączyć klej i rzęsy tego samego producenta

Pomiędzy profesjonalnymi stylistkami rzęs krąży ciekawostka, że dobrą praktyką jest używanie kleju danego producenta to przyklejania rzęs tego samego producenta. Wówczas produkty te lepiej się łączą, ponieważ w warunkach laboratoryjnych były testowane na sobie nawzajem. Dzięki stosowaniu tej metody łatwiej nam również będzie wyceniać naszą pracę – opartą na produktach jednego wytwórcy. Szkoleniowcy są zgodni – polecają tę radę każdej początkującej kosmetyczce.

4. Udzielaj rad swoim Klientkom – szkól je sama!

Nie od dziś wiadomo, że aby klej trzymał jak najdłużej – trzeba stosować się do pewnych zasad. Musimy – jako stylistki po kursie – korzystać ze zdobytej wiedzy, przedstawić te zasady Klientkom i zalecić im, żeby ich przestrzegały. Chodzi tu głównie o niemoczenie sztucznych rzęs przez kilka dni po zabiegu i unikanie solarium, które może rozpuścić klej. Mocowanie nie utrzyma się również, gdy Klientki będą przecierać rzęsy czy też gdy będą używały tłustych kosmetyków do oczu.

Informacja od wydawcy

Artykuł sponsorowany

Artykuły oznaczone jako "sponsorowane" zawierają lokowanie produktów lub usług. Materiały graficzne dostarczane są przez reklamodawców. Opublikowane utwory nie mogą być powielane na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie. Kopiowanie treści jest surowo zabronione.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *