Select Page

Krzesła w salonie – wygodne siedzenia, a może coś więcej?

Krzesła w salonie – wygodne siedzenia, a może coś więcej?

fot. materiały nadesłane

Krzesła wraz ze stołem to tradycyjny element wyposażenia większości salonów, również tych urządzonych w wyjątkowo nowoczesny sposób. Uniwersalność tego typu mebli wynika przede wszystkim z pełnionej przez nie funkcji. Zapewniają wygodę podczas spożywania codziennych posiłków, oferują przestrzeń niezbędną do wypoczynku i rekreacji.

W zależności od potrzeb, krzesła do salonu mogą przybierać zupełnie różne formy, co jest niewątpliwą zaletą tego typu mebli. Klasyczne krzesło z czterema nogami i wygodnym oparciem może zamienić się w wysokie krzesło barowe lub w nowocześnie wyglądające krzesło na płozach. Wybór krzeseł do salonów współczesnych mieszkań jest ogromny i dlatego niekiedy trudno podjąć decyzję, na jaki rodzaj krzesła warto się zdecydować.

Krzesło do salonu urządzonego w sposób klasyczny

W tej kategorii prym wiodły będą klasyczne krzesła o konstrukcji drewnianej, najczęściej tapicerowane, z wysokim oparciem i szerokim siedziskiem, które gwarantują dużą wygodę siedzenia, i które w efektowny sposób dekorują wnętrze salonu. Konstrukcja takich krzeseł najczęściej wykonana jest z litego drewna o dość dużej twardości. Takim drewnem może być buk lub dąb, który jest następnie malowany bejcą lub lakierowany – w zależności od preferencji producenta. Obie wersje takich krzeseł znajdują swoich zwolenników, aczkolwiek w przypadku krzeseł do salonów częściej wybierane są krzesła bejcowane, o intensywnie ciemnym kolorze. Tapicerka krzeseł może być wykonana z jakiegoś rodzaju tkaniny lub skóry. Dziś rzadko spotyka się krzesła do salonu tapicerowane skórą naturalną. Alternatywą jest eko skóra, której można nadać ciekawą fakturę i kolor.

fot. materiały nadesłane

Krzesła do salonów w stylu skandynawskim

Skandynawowie cenią sobie naturalność materiałów, z jakich wykonywane są meble, ich czystość formy i jasny kolor. W związku z tym krzesła do salonu urządzonego w stylu skandynawskim będą krzesłami o konstrukcji lub przynajmniej o nogach wykonanych z naturalnego drewna. Drewno może być malowane na biały kolor, co pomaga w rozświetleniu wnętrza salonu. Konstrukcje krzeseł dedykowanych dla wnętrz w stylu skandynawskim powinny mieć prostą, nieskomplikowaną i stosunkowo lekką konstrukcję. Jeśli mają mieć oparcia, te powinny być choć w części ażurowe i raczej niskie. Co ciekawe, wciąż mogą to być meble tapicerowane. Zamiast klasycznych tkanin tapicerskich to tapicerowania takich krzeseł częściej wykorzystuje się jednak skórę ekologiczną, którą można zabarwić na biały kolor. Takie białe i lekkie w swej formie krzesła salonowe doskonale komponują się z rozświetlonym wnętrzem minimalistycznie urządzonego wnętrza.

Krzesła do nowoczesnego salonu

Nowoczesne wnętrze musi być wnętrzem funkcjonalnym, nie powinno zatem zabraknąć w nim miejsca na niewielki stół i krzesła, na których można wygodnie usiąść i odpocząć. Krzesła do salonu urządzonego w nowoczesny sposób nie muszą mieć już konstrukcji drewnianej i nie muszą być meblami tapicerowanymi. Ciekawym rozwiązaniem konstrukcyjnym w przypadku takich krzeseł są metalowe nogi, na których opiera się jednolita skorupa siedziska połączonego z oparciem, wykonana z dobrej jakości tworzywa sztucznego. Oczywiście dla podniesienia wygody siedzenia na takim krześle, jego siedzisko może być wykończone miękką poduchą wykonaną z eko skóry lub innego tworzywa o podobnej fakturze i wytrzymałości. Krzesła do nowoczesnego salonu powinny wyróżniać się atrakcyjnym dla oka wyglądem, ciekawym designem. Przykładem takich krzeseł mogą być krzesła na płozach lub krzesła na jednej nodze z szeroką podstawą utrzymującą krzesło w stabilnej pozycji na podłodze.

fot. materiały nadesłane

Artykuł powstał na podstawie asortymentu, który dostępny jest pod adresem https://aropos1.pl/pol_m_Krzesla_Krzesla-do-salonu-i-jadalni-331.html

Informacja od wydawcy

Artykuł sponsorowany

Artykuły oznaczone jako "sponsorowane" zawierają lokowanie produktów lub usług. Materiały graficzne dostarczane są przez reklamodawców. Opublikowane utwory nie mogą być powielane na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie. Kopiowanie treści jest surowo zabronione.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *