Select Page

Męska pielęgnacja twarzy – jak dbać o różne typy cery?

Męska pielęgnacja twarzy – jak dbać o różne typy cery?

Na temat typów i potrzeb cery kobiecej napisano już tysiące (jeśli nie miliony) artykułów i opracowań. Ta sama kwestia w kontekście panów bywa jednak najczęściej pomijana. Dlaczego? Czy męska pielęgnacja twarzy nie zasługuje na uwagę? Wydaje się, że problem stanowi tutaj dość powszechne przekonanie, że męska cera nie jest aż tak problematyczna jak kobieca, co więcej – starzeje się znacznie wolniej i w zupełnie inny sposób. I choć w tych stwierdzeniach tkwi sporo prawdy, nie oznacza to, że męska skóra w każdej sytuacji poradzi sobie sama. Jak dbać o różne typy męskiej cery?

Męska pielęgnacja twarzy – skóra sucha

Jeśli jesteś posiadaczem skóry suchej, z pewnością dobrze znasz nieprzyjemne uczucie napięcia i suchości zaraz po jej umyciu twarzy. Skóra sucha niezwykle obficie absorbuje wszelkie kremy i balsamy, dlatego też już w kilka godzin po ich aplikacji powraca wrażenie szorstkości.

Męska pielęgnacja twarzy (czytaj więcej) w przypadku skóry suchej powinna opierać się przede wszystkim na dużej uważności i ostrożności. Skóra sucha przejawia tendencję do podrażnień, dlatego też niezwykle ważne jest zwracanie uwagi na skład używanych do mycia i pielęgnacji kosmetyków. Alkohol i silne środki chemiczne będą dodatkowo przesuszały i podrażniały, należy ich zatem unikać. Wybierając odpowiednie kosmetyki dla siebie, najlepiej zdecydować się na żele, kremy i produkty do golenia dedykowane skórze suchej i wrażliwej, takie jak np. wybrane pozycje z serii Men Expert dla cery wrażliwej. Zostały one opracowane tak, by męska pielęgnacja twarzy stawała się łatwiejsza i przyjemniejsza.

Męska pielęgnacja twarzy – skóra tłusta

Z zupełnie innymi problemami zmagać się muszą na co dzień osoby ze skórą tłustą. W ciągu dnia często wygląda ona, jakby była nasmarowana olejkiem. Nadmierna produkcja sebum sprawia, że na powierzchni twarzy zbierają się liczne zanieczyszczenia. To z kolei prowadzi do nieestetycznych zaskórników i wyprysków. Męska pielęgnacja twarzy z takimi skłonnościami stanowić może prawdziwe wyzwanie.

Kwestią kluczową jest w tym przypadku regularne, dogłębne oczyszczanie twarzy, najlepiej kosmetykami zawierającymi peelingujące drobinki złuszczające i składniki aktywne, które wnikają głęboko w skórę. Świetnie sprawdzają się przede wszystkim dwie pozycje ze wspomnianej już serii Men Expert od L’Oreal: Pure Power żel-peeling oraz żel głęboko oczyszczający z wulkanicznymi minerałami. Oba skutecznie złuszczają skórę, pomagając usuwać nagromadzone na jej powierzchni przez cały dzień zanieczyszczenia.

Męska pielęgnacja twarzy – skóra mieszana

O ile w przypadku opisanych do tej pory typów cery mamy raczej jasność co do koniecznych do podjęcia działań, o tyle cera mieszana może tutaj sprawiać pewne trudności. Należy bowiem odpowiednio zbalansować zabiegi oczyszczające (niezbędne ze względu na problematyczną w przypadku skóry mieszanej strefę T – czoło, nos i broda) i czynności związane z nawilżaniem.

Optymalny dla skóry mieszanej żel myjący powinien dogłębnie, ale delikatnie oczyszczać twarz. Dobrze spełnia te wymagania żel oczyszczający Hydra Energetic X-Treme z magnetycznym węglem od L’Oreal Men Expert. Na etapie nawilżania przyda się natomiast lekki krem, który jednocześnie głęboko nawilży skórę i pozwoli jej oddychać. Pamiętaj, by zarówno oczyszczanie, jak i nawilżanie skóry przeprowadzać codziennie.

Męska pielęgnacja twarzy nie jest więc sprawą trudną – trzeba tylko odpowiednio do niej podejść i ją zaplanować.

Informacja od wydawcy

Artykuł sponsorowany

Artykuły oznaczone jako "sponsorowane" zawierają lokowanie produktów lub usług. Materiały graficzne dostarczane są przez reklamodawców. Opublikowane utwory nie mogą być powielane na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie. Kopiowanie treści jest surowo zabronione.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *