Select Page

Odkryj największe zalety seksu

Odkryj największe zalety seksu

fot. pixabay.com

Regularny seks daje nam naprawdę bardzo wiele korzyści. Doskonale poprawia on między innymi nasz nastrój i lepsze samopoczucie. Udane życie intymne ma bardzo silne działanie na nasz organizm, dlatego też warto dokładnie poznać wszystkie zalety seksu, które zostały udowodnione naukowo.

Lek przeciwbólowy

Seks w pewnym sensie działa jak tabletki przeciwbólowe. Według wielu kobiet i mężczyzn, to właśnie seks jest najlepszym lekarstwem na częste bóle głowy. Podczas szczytowania wydzielają się w naszym mózgu endorfiny, które są tak naprawdę naturalnymi środkami przeciwbólowymi. Pamiętać należy jednak o tym, że lek ten działa na nasz organizm bardzo krótko (około 5 minut). Chwilowe znieczulenie mija i ból głowy powraca ponownie z identyczną siłą jak wcześniej.

Bardzo dużo zależy przede wszystkim od tego jaki ból głowy nam tak naprawdę doskwiera. Jeżeli mówimy o bólach wywołane stresem i napięciem, to oczywiście seks pozwoli nam się zrelaksować i istnieje duże prawdopodobieństwo, że pozbędziemy się problemu raz na zawsze. Bóle migrenowe poprzez seks mogą jeszcze bardziej się nasilić, dlatego trzeba być uważnym.

Odmładzanie ciała

Seks dodaje nam urody i odmładza całe nasze ciało. Nasza skóra po stosunku staje się bardziej elastyczna, gładka, jędrna i co najważniejsze nabiera ładniejszych kolorów. W czasie seksu nasza krew krąży szybciej i rozszerzają się wszystkie naczynia krwionośne. Dzięki aktywności fizycznej nasza skóra dostaje dodatkowej porcji tlenu oraz wielu cennych składników odżywczych.

Udowodniono również, że regularny seks sprawia również, że nasze włosy nabierają połysku. Podczas seksu wydziela się również zdecydowanie więcej serotoniny, która jak powszechnie wiadomo odpowiada za nasz nastrój. To właśnie serotonina sprawia na na naszej gładkiej cerze coraz częściej pojawia się uśmiech.

Likwidacja stresu

Seks, to przede wszystkim niesamowity relaks. Zarówno mężczyźni jak i kobiety, potrzebują regularnego seksu, aby być nie tylko w dobrym stanie fizycznym, ale również w bardzo dobrym stanie psychicznym.

Udowodniono naukowo, że osoby aktywne seksualnie zdecydowanie lepiej radzą sobie z wystąpieniami publicznymi i przede wszystkim z rozwiązywaniem bardzo trudnych i skomplikowanych spraw. Osoby, które regularnie uprawiają seks mają również zdecydowanie niższe ciśnienie krwi i pomogą pochwalić się lepszym samopoczuciem.

Wzmacnianie serca

Seks to również idealna propozycja dla tych osób, które chcą wzmocnić swoje serce. Jest to chyba najprzyjemniejsze naturalne lekarstwo na wszelkiego typu problemy kardiologiczne. Udowodniono, że nawet niewielka lecz systematyczna aktywność seksualna działa bardzo ochronnie na nasz układ krążenia. Jeżeli uprawiamy seks przynajmniej trzy razy w tygodniu to ryzyko udaru mózgu i zawału serca zmniejsza się o połowę. Uprawiając regularnie seks zmniejszamy również ryzyko występowanie mniej lub bardziej groźnych chorób serca.

Seks a odchudzanie

Seks jak łatwo zauważyć, jest w pewnym sensie aktywnością fizyczną, więc jak łatwo się domyśleć w jego trakcie spalamy kalorie. Przeciętnie podczas “jednego numerku” spalamy od 70 do 100 kalorii. Jeżeli chcemy poprawić swoją sylwetkę to warto trochę poeksperymentować i wykorzystać bardziej wymagające pozycje stojące lub siedzące, które wymagają zdecydowanie większej pracy bioder.

Dotlenienie organizmu znacząco wspomaga spalanie tłuszczu, dlatego też jeżeli mamy taką możliwość, to warto uprawiać seks na zdrowym powietrzu. Ważne w odchudzaniu jest również częste zmienianie pozycji oraz tempa. Pomocna w odchudzaniu może okazać się również gra wstępna np. masaż lub striptiz.

Odporność organizmu

Seks uodparnia również nasz organizm na bardzo wiele groźnych chorób. Podczas seksu w naszym ciele przybywa limfocytów, czyli komórek odpowiedzialnych za wzmacnianie naszego organizmu.

Informacja od wydawcy

Redakcja

Artykuły publikowane na łamach portalu zawierają lokowanie produktów lub usług. Materiały graficzne dostarczane są przez reklamodawców. Opublikowane utwory nie mogą być powielane na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie. Kopiowanie treści jest surowo zabronione.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *