Select Page

Odmowa pożyczki? Poznaj powody odrzucenia wniosku przez instytucję pozabankową

Odmowa pożyczki? Poznaj powody odrzucenia wniosku przez instytucję pozabankową

Problemy finansowe dotykają coraz to więcej gospodarstw domowych. Wzrost kosztów związanych z utrzymaniem domu, opłatą przyjemności, których ciężko sobie odmówić sprawiają, że ledwo wiążą koniec z końcem. Wsparciem dla funduszy mogą okazać się pożyczki pozabankowe, które są proste do aplikowania, z błyskawicznym przelewem środków na konto i mogą nam pomóc w niejednej sytuacji. Zdarzają się jednak przypadki, w których to pożyczkodawca nie akceptuje wniosku. Jak pokazują statystyki jest wiele powodów, przez które parabank może odrzucić aplikację pożyczkobiorcy.

Mała zdolność kredytowa

Najczęstszą przyczyną jest niska albo zupełny brak zdolności kredytowej. Pożyczkodawcy liczą na wiarygodnych klientów, dlatego jasno określają, że brak regularnych dochodów oraz wpis w rejestrze dłużników przekreśla szansę na pożyczkę. Podobna sytuacja może nas również spotkać w przypadku braku jakiejkolwiek historii kredytowej. Bardzo ważne jest, by brać pożyczki przez internet, które są dopasowane do naszych możliwości finansowych i zadbajmy o to, aby zawsze spłacać je na czas. W ten sposób będziemy budować pozytywną historię kredytową.

Niestety, nielicznie potrafią umiejętnie rozporządzać swoim budżetem. Poziom świadomości finansowej Polaków wciąż jest na niskim poziomie. W badaniu realizowanym przez OECD Polacy znaleźli się na ostatnim miejscu spośród 30 branych pod uwagę krajów. W przeprowadzanych badaniach rozpatrywany był poziom wiedzy, zachowania i plany finansowe. Stąd tak ważna jest wiedza na temat sposobu sprawdzenia zdolności kredytowej, a dopiero później aplikowania o wsparcie budżetu. Aby obliczyć zdolność kredytową można wykorzystać darmowe narzędzia internetowe, jak kalkulatory, które uwzględniają najistotniejsze parametry, czyli:

  • dochód
  • koszty związane z utrzymaniem
  • aktualne zobowiązania finansowe, np.: zakupy na raty, czesne, alimenty
  • liczba osób zamieszkujących gospodarstwa domowe

W ten sposób szybko przekonamy się, na jaką kwotę pożyczki online możemy liczyć, aby mądrze pożyczać i nie wpaść w spiralę kredytową.

Błędy w formularzu rejestracyjnym

Kolejnym bardzo często powielanym błędem, który może doprowadzić do odmowy udzielenia pożyczki są błędy w formularzu rejestracyjnym. Problem stanowią nawet drobne literówki. Z tego względu, gdy skończymy uzupełniać wniosek, jeszcze raz dokładnie go prześledźmy. Wszystkie nieścisłości mogą sprawić, że pożyczkodawca nie będzie mógł nas zweryfikować, przez co odmówi nam środków, na które tak liczyliśmy.

Niespełnienie wymogów pożyczkodawcy

Innym powodem odrzucenia wniosku może być również niespełnienie wymogów, które stawia przed nami pożyczkodawca. Najczęściej chodzi tutaj o nasz wiek. Musimy być osobami pełnoletnimi, ale wiele instytucji pozabankowych podnosi dolną granicę wieku. Nie jest to 18 lat, ale 20 albo nawet 21. Ruchoma jest również górna granica wieku, która zazwyczaj wynosi 65 lat.

W podjęciu decyzji o wyborze najatrakcyjniejszej chwilówki online pomoże nam ranking firm pożyczkowych na stronie chwilowkiok.pl

Informacja od wydawcy

Artykuł sponsorowany

Artykuły oznaczone jako "sponsorowane" zawierają lokowanie produktów lub usług. Materiały graficzne dostarczane są przez reklamodawców. Opublikowane utwory nie mogą być powielane na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie. Kopiowanie treści jest surowo zabronione.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *