Select Page

Olejowanie włosów – czy warto olejować włosy? Co musisz wiedzieć o pielęgnacji włosów olejami?

Olejowanie włosów – czy warto olejować włosy? Co musisz wiedzieć o pielęgnacji włosów olejami?

Olejowanie włosów zyskuje coraz więcej zwolenniczek. Nic dziwnego! Dzięki właściwej pielęgnacji włosów olejkami uzyskujemy zdrowe i piękne włosy, bez narażania ich na dodatkową porcję chemii, którą znajdziemy w wielu kosmetykach do pielęgnacji włosów. Jednak, by olejowanie włosów przyniosło zamierzony efekt, musimy wiedzieć jaki olej wybrać i jak wykonać olejowanie włosów.

Olejowanie włosów – jaki olej wybrać?

To, jaki olej do włosów (zobacz) powinnaś wybrać do olejowania włosów, zależy od ich porowatości. Każda z nas powinna wiedzieć, jaki ma rodzaj włosów, by umiejętnie dobierać wszystkie kosmetyki do włosów, a także zabiegi pielęgnacyjne.

  • Włosy wysokoporowate – są to włosy zniszczone farbowaniem i częstym suszeniem lub prostowaniem. Takie włosy są przesuszone i łatwo się puszą. Właścicielki włosów wysokoporowatych powinny olejować włosy olejami jednonienasyconymi: z orzechów laskowych i arachidowych oraz makadamii, ze słodkich migdałów, z pestek śliwki, moreli i brzoskwini, olejem ryżowym, sezamowym, arganowym oraz oliwą z oliwek.
  • Włosy niskoporowate – to najzdrowsze włosy, gładkie i lśniące, które długo schną i z trudem poddają się jakiejkolwiek stylizacji. Do olejowania takich włosów należy używać olejów wielonienascyonych: z orzechów włoskich, z nasion bawełny, z kiełków pszenicy, z wiesiołka, oleju słonecznikowego, konopnego, lnianego i sojowego, kukurydzianego i z pestek winogron oraz olejów nasyconych: oleju kokosowego i palmowego oraz masła shea, masła mango i masła kakaowego.
  • Włosy średnioporowate – to pośredni rodzaj włosów, wyglądają dość zdrowo i łatwo się układają. Takie włosy najlepiej olejować mieszankami olejów lub naprzemiennie różnymi olejami.

Olejowanie włosów – jak wykonać i czym zmyć olej po zabiegu?

Istnieją różne techniki olejowania włosów. Najczęściej olejek nakładamy na suche włosy, ale można także najpierw zwilżyć włosy, a nawet wsmarować odżywkę do włosów. Olejować możemy całą długość włosów (wraz z nasadą włosów i skóry głowy), włosy od ramion do końcówek lub same końcówki włosów.

To, która metoda jest najlepsza właśnie dla Ciebie, najlepiej sprawić metodą prób i błędów. Podobnie wybierzesz także swój ulubiony olejek. Ważne jest, by nie nałożyć zbyt dużo oleju, dlatego na początku lepiej nałożyć za mało i za każdym razem zwiększać ilość olejku, aż dojdziemy do idealnej miary.

Olejek należy trzymać na głowie co najmniej dwie godziny – jeśli zdecydujesz się naolejować włosy na noc, zabezpiecz pościel przed tłustymi śladami. Olejek z włosów najlepiej zmyć odżywką do włosów, która zemulguje olejek. W razie potrzeby umyj włosy dwukrotnie.

Pamiętaj, że pielęgnacja włosów (jak każda inna) wymaga systematyczności. Po pierwszym olejowaniu włosów zauważysz poprawę ich stanu, ale jeśli będziesz olejować włosy systematycznie, efekt będzie długotrwały i jeszcze bardziej spektakularny.

Informacja od wydawcy

Artykuł sponsorowany

Artykuły oznaczone jako "sponsorowane" zawierają lokowanie produktów lub usług. Materiały graficzne dostarczane są przez reklamodawców. Opublikowane utwory nie mogą być powielane na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie. Kopiowanie treści jest surowo zabronione.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *