Select Page

(O)pakowanie prezentów świątecznych

(O)pakowanie prezentów świątecznych

Grudzień to idealny czas, by zacząć wybierać nie tylko gwiazdkowe prezenty, ale i opakowania dla nich. Kolorowe, typowo świąteczne, bajecznie zdobione, dzięki czemu cieszą oczy zarówno dzieci, jak i dorosłych. Stosujemy różnorodne opakowania, by pod choinką było wiadomo, który pakunek jest dla kogo. Kolejno w celu stworzenia wyjątkowej atmosfery świąt, bo choć w grę wchodzi przecież pozorny kawałek papieru czy torebki ze sznureczkiem, to jednak takie drobiazgi nabierają dużego znaczenia. Jakie opakowania na prezenty sprawdzają się najlepiej?

Torebki prezentowe, na upominki i nie tylko

Najbardziej klasyczne rozwiązania to torebki prezentowe bądź zdobione papiery, którymi własnoręcznie możemy opakować wybrany prezent. Znajdziemy tak dużo rozmaitych wzorów, że ostateczny wybór może być trudnym. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę osobę, która ma zostać obdarowana, jej wiek czy płeć, to z powodzeniem dobierzemy idealny wzór.

Spośród torebek dobierać będziemy rozmiarami, ale i uwzględniając trwałość zastosowanych materiałów. Ciekawą propozycją są bardzo estetyczne, świąteczne torebki, jakie oferuje hurtownia opakowań Opakowania24.eu. Skręcone uchwyty to wytrzymałość i wygodne przenoszenie, a gładki papier kraft wraz ze świątecznym motywem, pozwala wykorzystać taką torebkę nie tylko na prezenty dla rodziny. To produkt idealnie sprawdzający się w rękach firm i klientów biznesowych.

Alternatywą dla najbardziej wymagających, którzy nie znajdują wzoru im odpowiadającego, jest kupno zwykłej, gładkiej torebki w wybranym kolorze i ozdobienie jej wedle własnego zamysłu. Upominek w takim opakowaniu ucieszy jeszcze bardziej i sprawi, że poczujemy włożone całe serce w przygotowanie prezentu.

Drobiazgi przydatne podczas pakowania

Kolorowa torebka czy świąteczny papier to nie wszystko. Gdy prezentów do zapakowania jest sporo, poświęcimy im równie dużo czasu. Warto wyposażyć się w nożyczki czy nożyk do cięcia papieru, a do tego odpowiednie taśmy klejące. Jeśli wszystko będziemy mieć pod ręką, przygotowanie pakunków pod choinkę, ale i na każdą inną okazję, przebiegnie bezproblemowo.

Zamiast torebek

Zamiast torebek czy papierów możemy postawić na specjalnie przygotowane pudełka. Dostępne w różnych rozmiarach i także świątecznie zdobione. Idealnie nadadzą się na nieco cięższe podarki, produkty szklane czy trunki kupowane na prezent.

Tego typu „pudełkowe” opakowania opatrzone są zwykle uchwytami. Posiadają łatwe zamykanie, więc nie ma problemu zarówno z ich przenoszeniem, jak i wszystkimi czynnościami związanymi z pakowaniem i rozpakowywaniem.

Opakowania DIY

Na rynku znajdziemy bardzo dużo materiałów, które posłużą nam do samodzielnego wykonania opakowań na prezenty. Jeśli DIY jest nam bliskie i chcemy każdy drobiazg podarować w indywidualnie wykonanym opakowaniu, nic nie stoi na przeszkodzie, by samodzielnie dobrać typ opakowania, kolor, materiał czy elementy, jakimi całość będzie można ozdobić. To ciekawy sposób na uzyskanie opakowania, które zostanie indywidualnie dopasowane do charakteru lub upodobań osoby obdarowywanej.

Sporo możliwości? Wybierzmy te, które najbardziej nam odpowiadają.

Informacja od wydawcy

Artykuł sponsorowany

Artykuły oznaczone jako "sponsorowane" zawierają lokowanie produktów lub usług. Materiały graficzne dostarczane są przez reklamodawców. Opublikowane utwory nie mogą być powielane na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie. Kopiowanie treści jest surowo zabronione.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *