Select Page

Sposoby na piękne rzęsy – domowe czy profesjonalne?

Sposoby na piękne rzęsy – domowe czy profesjonalne?

Tysiące kobiet nie są zadowolone ze swoich rzęs. Za krótkie, za cienkie, za rzadkie, za słabe. Jeśli naturalne rzęsy nie mogą sprostać naszym oczekiwaniom, decydujemy się na przedłużanie i zagęszczanie. Czy słusznie? Czy nie da się wzmocnić rzęs domowymi sposobami?

Rzęsa to włos, choć nieco mniejszy od tych, które mamy na głowie. Różni się wielkością, długością życia i funkcjami. Nie zapewnia termoregulacji, ale ochrania oczy przed zanieczyszczeniami, słońcem, potem. Jest też naturalną ozdobą naszej twarzy, bo to właśnie dwa rzędy rzęs wyznaczają perfekcyjny kształt oczu i podkreślają spojrzenie.

Niestety rzęsa żyje zdecydowanie krócej niż inne włosy, bo jedynie 2-4 miesiące (długość cyklu życia jest uwarunkowana genetycznie). W tym czasie przechodzi przez trzy fazy: anagen, katagen i telogen. Najważniejsze w pielęgnacji jest wpasowanie się w anagen, czyli fazę wzrostu, w której znajduje się zazwyczaj około 70-80% wszystkich rzęs.

Profesjonalne wsparcie rzęs – odżywka

Najlepsze rozwiązanie to inwestycja w niewielką, ale mocarną odżywkę do rzęs. Dobrze skomponowana – z naturalnymi ekstraktami i substancjami przyspieszającymi wzrost – działa u źródła problemu, wzmacniając osłabione cebulki. Dzięki temu już po 2-3 tygodniach rzęsy stają się nie tylko mocniejsze i zdrowsze, ale również dłuższe, gęstsze i grubsze. Przestają nadmiernie wypadać, za to zyskują piękny blask. Ważną kwestią jest jednak wybór właściwej odżywki. Najlepsza to ta o prostym składzie i pozytywnych opiniach. Zanim zdecydujemy się na zakup, zerknijmy np. na ranking odżywek do rzęs http://topoweodzywki.pl/ i porównajmy przynajmniej kilka produktów.

Alternatywa, czyli zabiegi na rzęsy

Wielu osobom brakuje cierpliwości i systematyczności, dlatego szukają czegoś o natychmiastowym działaniu. Nie da się w jednym momencie zregenerować naturalnych rzęs i przyspieszyć ich wzrostu, dlatego problem maskuje się sztucznymi rzęsami. Wśród zabiegów na rzęsy króluje przedłużanie i zagęszczanie. Mniej popularne są m.in. trwała na rzęsy, lifting rzęs lub henna. W każdym przypadku warto przemyśleć swoją decyzję, bo działamy na delikatne włoski chemią (klej do rzęs albo preparaty kosmetyczne mogą uczulać).

Domowe sposoby na piękne rzęsy

Jeśli nie mamy bardzo dużego problemu z rzęsami, nie wypadają w nadmiarze i po prostu brakuje im odrobinę witalności, dobrym rozwiązaniem są domowe sposoby. Jak wzmocnić rzęsy? Najlepiej stosować naturalne oleje (olej rycynowy, oliwa z oliwek), wcierać w powieki wazelinę albo robić sobie kompresy np. z zielonej herbaty bogatej w antyoksydanty. To najprostsze metody, które stosowano już od wieków, dlatego nie dają spektakularnych efektów. Olejowanie rzęs sprawdzi się raczej jako dodatkowe wsparcie pomiędzy 3-miesięcznymi kuracjami odżywką.

Informacja od wydawcy

Artykuł sponsorowany

Artykuły oznaczone jako "sponsorowane" zawierają lokowanie produktów lub usług. Materiały graficzne dostarczane są przez reklamodawców. Opublikowane utwory nie mogą być powielane na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie. Kopiowanie treści jest surowo zabronione.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *