Select Page

Ukryta kamera w sklepie – legalna czy nie?

Ukryta kamera w sklepie – legalna czy nie?

Czy ukryta kamera w sklepie jest legalna czy nie? Tego rodzaju wątpliwości mają wszyscy właściciele sklepów, zatrudniający pracowników. Czasami trudno jest określić na ile kontrola zachowania i pracy podwładnych odbywa się w sposób uczciwy. Związane jest to zarówno z aspektem prawnym jak i etycznym. W szczególności, że nie ma określonych zasad monitoringu. Istnieje zawsze prawdopodobieństwo, że naruszymy nim dobro osobiste pracownika. Istotny jest zatem cel takich działań. Jeżeli przyczyną takiego postępowania jest ochrona naszego mienia przed kradzieżą, to warto zastanowić się nad zainstalowaniem odpowiedniego sprzętu.

Prawo a ukryta kamera w sklepie

Monitoring w pracy zazwyczaj spotyka się z dużym sprzeciwem pracowników. Dlatego zanim zostanie on wprowadzony warto przedstawić czemu ma służyć i jakie obszary będzie obejmować swoim zasięgiem.

Zgodnie z Kodeksem pracy, każdy pracodawca ma obowiązek organizować pracę tak, aby w pełni wykorzystać czas jej trwania. Co przekłada się na wymagania względem podwładnych poprzez kontrolę nad wykonywanymi przez nich obowiązkami. Naturalnie nie tyczy się to pomieszczeń, w których nie realizuje się obowiązków służbowych, takich jak szatnia, przebieralnia, jadalnia czy toaleta.

Co zrobić w przypadku gdy mamy jakieś konkretne podejrzenia względem sytuacji, które nie powinny się w firmie wydarzyć? A także tyczącej się miejsca gdzie pracownicy mają ciągły dostęp do pieniędzy i drogiego towaru? W takim wypadku warto zainstalować ukryte kamery: https://www.alfatronik.com.pl/kamery-ukryte-z-nagrywaniem-c-10_127.html. Wówczas jest to całkowicie uzasadnione gdyż nagranie z nich może zostać przedstawione policji, a następnie stanowić dowód w sądzie.

Jakie ukryte kamery wybrać?

Na rynku jest ich spory wybór. Różnią się jakością, wielkością, parametrami jak i sposobem ich kamuflażu. Wszystko w zależności od naszych potrzeb. Szeroka gama produktów może poszczycić się sklep detektywistyczny AlfaTronik. Warto tu przedstawić kilka interesujących i skutecznych rozwiązań.

Kamera ukryta w atrapie czujnika PIR z rejestratorem 625 EV

Czujnik PIR posłużył tu jako idealny kamuflaż do kamery szpiegowskiej. Raczej chyba w nikim nie wzbudzi on podejrzeń. Jego główną zaletą jest montaż na suficie, dający najlepsze pole widzenia (kąt widzenia kamery to 78°). Dzięki wbudowanemu oświetlaczowi podczerwieni możemy ujrzeć każdy istotny szczegół, nawet gdy w lokalu jest całkiem ciemno. Jeżeli chodzi o obraz, jest on w jakości HD (1280 ˣ 720), pozwalającej na bezproblemową identyfikację danej osoby. Sterowanie kamery jest proste i odbywa się za pomocą pilota.

Kamera w czujniku dymu – detekcja ruchu

Tak samo jak poprzednie urządzenie, czujnik dymu nie będzie wyglądał dziwnie w miejscu, w którym zazwyczaj jest zainstalowany. Jego niebywałym plusem jest cena, tylko 280.00 zł, a także czas pracy do 8 godzin. Rejestruje wyłącznie momenty kiedy coś się dzieje, umożliwia to detekcja ruchu (pozwalająca również na oszczędzanie pamięci). Wszystkie filmy nagrywane są na karcie pamięci, z której później można skopiować nagrania na dysk komputera.

Moduł rejestratora HD z WiFi “DIY”

Składa się on z miniaturowej kamery (60 ˣ 22 ˣ 6 mm) i taśmy długości 20 cm. Idealnie nadaje się do tego, aby samemu móc go ukryć w dowolnym miejscu lub przedmiocie, którego używamy w sklepie. Tutaj ogranicza nas tylko nasza fantazja. Co jest jeszcze istotne w jego przypadku? Zdecydowanie czas zapisu na karcie 32 GB: to aż do 180 godzin nagrań i zapis HD 1280 ˣ 720 razem z dźwiękiem. Daje on nam również możliwość podglądu na żywo i robienia zdjęć nawet przez internet.

W sytuacji gdy nie mamy całkowitej pewności, co do uczciwych zamiarów naszych pracowników dobrze będzie zaopatrzyć się w ukryte kamery. Będą one najlepszym sposobem na rozwianie lub potwierdzenie naszych wątpliwości.

Informacja od wydawcy

Artykuł sponsorowany

Artykuły oznaczone jako "sponsorowane" zawierają lokowanie produktów lub usług. Materiały graficzne dostarczane są przez reklamodawców. Opublikowane utwory nie mogą być powielane na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie. Kopiowanie treści jest surowo zabronione.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *