Wybierz Strona

Właściwości bejcy do drewna

Właściwości bejcy do drewna

fot. materiały nadesłane

Pielęgnacja drewna to nie tylko odmalowanie go farbą. To również zabezpieczenie go przed, często trudnymi, warunkami atmosferycznymi i innymi czynnikami wpływającymi negatywnie na stan drewna. Tutaj z pomocą przychodzi bejca do lakieru. Ale czym właściwie jest?

Bejce do drewna, w odróżnieniu od farb i lakierów, nie pozostawiają na powierzchni powłoki, lecz przenikają w jego głąb pozwalając na ukazania się jeszcze pełniejszego i ładniejszego wzoru słojów. Bejce należą do produktów o wysokiej, jakości, które łączą ze sobą rozpuszczalniki i oleje nieposiadające dużej ilości nieprzyjemnych zapachów. Dekoracja drewna przy zastosowaniu tego środka przynosi oczekiwane efekty, drewno nie posiada niekorzystnych znamion w postaci plam i przebarwień. Bejca do drewna Beckers, dzięki jednostajnemu wnikaniu w strukturę, uwypukla jego naturalne naturalne piękno.

Zastosowanie i walory bejcy do drewna

Szeroki wachlarz zastosowań powoduje, że ludzie chętnie sięgają po takie rozwiązanie bejcując meble nie tylko nowoczesne, ale także antyki, schody czy podłogi uzyskują wspaniałe efekty zdobnicze. Zastanawiając się nad atutami bejcy do drewna trzeba podkreślić szybki czas schnięcia, wyeksponowanie naturalnego uroku słojów i łatwości nakładania. Kolejną, ale jakże ważną zaletą bejcy jest trwała konserwacja drewna, która zabezpiecza je przez okres nie krótszy niż cztery lata.

Niektórzy po nałożeniu tego preparatu nie stosują już innych specyfików, jednak są też tacy ludzie, którzy lakierują lub woskują powierzchnie zabejcowane. Wszystko zależy od upodobań i potrzeb. Warto wiedzieć, że takie gatunki drewna jak chociażby sosna wymagają gruntowania przed położeniem bejcy, ponieważ charakteryzuje się ona dużą chłonnością.

Nowoczesne technologie, które są wykorzystywane przy produkcji bejcy do drewna znacznie ulepszają jej, jakość, Producenci dodają środki chroniące drewno przed szkodliwymi czynnikami takimi jak pleśń. Ponadto kolory nie płowieją na słońcu, ponieważ zastosowana odpowiednia formuła nie pozwala promieniom ultrafioletowym zniszczyć efekt wizualny.

Uwydatnienie faktury drewna można osiągnąć właśnie dzięki użyciu bejcy do drewna, ponieważ wyróżnia się ona dużą dostępnością ciekawych kolorów. Przykładowe barwy to; dąb rustykalny, sosna, teak, modrzew, palisander, orzech, heban, mahoń.

O autorze

Artykuł sponsorowany

Artykuły oznaczone jako "sponsorowane" zawierają lokowanie produktów lub usług. Materiały graficzne dostarczane są przez reklamodawców. Opublikowane utwory nie mogą być powielane na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie. Kopiowanie treści jest surowo zabronione.

1 komentarz

  1. Janusz

    Bardzo fajny artykuł i dosyć na czasie jak dla mnie – zamierzam niebawem malować płot na działce.

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *