Wybierz Strona

Wózek 3 w 1 – czy to się opłaca?

Wózek 3 w 1 – czy to się opłaca?

fot. shutterstock.com

Niedługo na świecie pojawi się Twój maluszek? Jeżeli zastanawiasz się, czy wózek 3 w 1 będzie dobrym i przemyślanym zakupem, koniecznie przeczytaj nasz poradnik. Sprawdź, jakie są zalety wielofunkcyjnych wózków dziecięcych, będących połączeniem gondoli, spacerówki i nosidełka, w którym można przewozić dziecko w samochodzie.

Przeczytaj artykuł i dowiedz się:

  • Jakie zalety ma wózek wielofunkcyjny?
  • Na co zwrócić uwagę przy zakupie wózka 3 w 1 dla maluszka?
  • Jakie atesty i normy musi spełniać nosidełko do wózka 3 w 1?

Wózek 3 w 1 – poznaj jego zalety

Zanim wybierzesz wielofunkcyjny wózek dziecięcy, warto poznać jego najważniejsze zalety.Przede wszystkim wózek 3 w 1jest bardziej ekonomicznym zakupem niż wózek 2 w 1.Dlaczego? W potrójnej opcji za jednym razem kupujesz nosidełko dla noworodka, głęboką gondolę, która sprawdzi się podczas pierwszych miesięcy życia dziecka, i spacerówkę – idealną na wycieczki z maluszkiem, kiedy szkrab już nieco podrośnie. Nie musisz kupować aż 3 różnych akcesoriów, bo wszystko masz w jednym zestawie. Taka hybryda jest naprawdę wygodna i pozwala zaoszczędzić miejsce w domu. Wszystkie elementy wózka są ze sobą kompatybilne, a zmiana nosidełka na gondolę zajmuje dosłownie kilka sekund. A jak użytkowanie takiego wózka wygląda na co dzień?

Jeśli noworodek zaśnie w aucie, wystarczy wypiąć nosidełko, umieścić je na stelażu wózka i bez budzenia przetransportować dziecko z samochodu. Ta opcja sprawdzi się podczas szybkich zakupów z noworodkiem czy wizyty u lekarza. Nie ma potrzeby, aby do auta pakować wielką gondolę, a do tego fotelik. To jednak nie wszystko. Na pierwsze spacery wystarczy zamontować gondolę z odpinaną budką, która w zimniejsze dni osłoni dziecko od wiatru, a latem zapewni cień. Kiedy maluszek podrośnie, głęboki wózek wystarczy zamienić na spacerówkę, z której dziecko będzie mogło oglądać otaczający je świat.

Wózki dziecięce 3 w 1 – jak wybrać najlepszy model?

Wózek dziecięcy 3 w 1 musi zmieścić się do auta oraz szybko i łatwo rozkładać się i składać – najlepiej za pomocą jednej ręki. Dodatkowo wózek nie może być ciężki, aby wnosić go bez większych problemów po schodach. Jeżeli mieszkasz poza miastem, gdzie jest dużo szutrowych i podmokłych dróg, wybierz model z dużymi, pompowanymi oraz skrętnymi kołami, amortyzacją i ich blokadą, aby spacery były przyjemne dla Ciebie i dla dziecka. Zamów wózek z regulowanym oparciem i rączką obszytą ekoskórą – aby plastik nie ślizgał się w dłoni rodzica przy prowadzeniu.Oprócz tego gondola i nosidełko powinny mieć opcję montażu przodem i tyłem do kierunku jazdy.

Wybór najlepszego modelu mogą także zdeterminować dodatki, jakie producent oferuje do standardowego wyposażenia wózka. Są to np.: folia przeciwdeszczowa, parasolkaprzeciwsłoneczna, zabezpieczająca barierka do spacerówki i pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa, torba na akcesoria, duży kosz na zakupy, moskitiera i uchwyt na butelkę. Jeżeli myślisz o drugim dziecku, na wszelki wypadek poszukaj wózka, do którego można zamontować dostawkę dla starszaka, aby przewozić 2 dzieci naraz. Zwróć też uwagę, czy wyściółkę wózka i materacyk można wypiąć i uprać w pralce. W każdym zestawie – przy nosidełku, gondoli i spacerówce powinny być dołączone pokrowce na nóżki dziecka, które ochronią je przed zimnem.

Wózki dziecięce wielofunkcyjne z atestami bezpieczeństwa

Wybierając wózek 3 w 1 dla maluszka, kieruj się rozsądkiem i dobrze przemyśl swój zakup. Jeżeli chcesz korzystać z nosidełka, które może zastępować fotelik samochodowy, musi ono mieć wysokie oceny w testach zderzeniowych ADAC, aby szkrab był bezpieczny podczas jazdy.Bierz pod uwagę tylko modele z wymaganymi atestami – m.in. I-Size (R129). Nosidełko, które będzie używane także jako fotelik, powinno mieć też międzynarodowy system mocowania ISOFix (International Organisation for Standardisation – ISO Fixture), który zabezpiecza przed jego przesuwaniem się i wypięciem podczas nagłego hamowania albo wypadku.

Najwięcej modeli z wymaganymi testami znajdziesz na stronie: https://allegro.pl/kategoria/wozki-82593. Mamy nadzieję, że znajdziesz wśród nich uniwersalny, wygodny, wykonany z solidnych materiałów wózek 3 w 1 dla Twojego niemowlaka.

O autorze

Artykuł sponsorowany

Artykuły oznaczone jako "sponsorowane" zawierają lokowanie produktów lub usług. Materiały graficzne dostarczane są przez reklamodawców. Opublikowane utwory nie mogą być powielane na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie. Kopiowanie treści jest surowo zabronione.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *