Select Page

Wyrzucić rutynę z sypialni – sposoby na ożywienie życia seksualnego

Wyrzucić rutynę z sypialni – sposoby na ożywienie życia seksualnego

Rutyna bywa bezwzględnym zabójcą związków. Zwykle cicho, niemal bezwiednie, zakrada się do sypialni i kiedy już tam zagości, bardzo trudno ją stamtąd wygonić. Są jednak sposoby, dzięki którym można ją okiełznać i na nowo nadać związkowi rumieńców. Jak?

Trzeba to powiedzieć: rutyna nie zawsze negatywnie oddziałuje na nasze życie. Czasami dzięki niej potrafimy dobrze przeżyć dzień. Czasem działa motywująco, szczególnie przy wprowadzaniu dobrych nawyków. Ale jeśli chodzi o związek … nie czarujmy się – tutaj rutyna potrafi zasiać prawdziwe zniszczenie. Ale czy to nie jest tak, że sami na tę rutynę się godzimy, sami na nią pozwalamy, a nawet za nią podążamy?

Kiedy ogień gaśnie, kiedy ilość endorfin spada, kiedy przestajemy już wodzić za sobą wzrokiem, pojawia się … codzienność. Wpadamy w nią jak w wir, zaczynamy żyć codziennymi, przyziemnymi sprawami, zapominając o tym, co ważne. Miłość powoli przygasa, a my nie znajdujemy nawet chwili, aby pomyśleć o tym, co się dzieje. Z nami, z naszym związkiem. Pozwalamy na to, aby beznamiętne życie toczyło się dalej.

Udane życie seksualne w związku wymaga pracy – to fakt, który trzeba przyjąć. Pracy obydwu stron, ma się rozumieć. Na czym ta praca polega?

1. Rozmowa

Pewnie pomyślałaś(-eś) od razu o erotycznych gadżetach. To … za proste. Gadżety, owszem, pomagają, ale tak naprawdę doraźnie. Najlepiej zacząć po prostu od szczerej rozmowy o tym, na jakim etapie jest wasz związek. Gdzie jesteście, dokąd zmierzacie. I czy wam po drodze. Powiedzcie o swoich ukrytych pragnieniach, tęsknotach. Powiedzcie też o tym, że wam się często nie chce i że wolicie „posiedzieć na telefonie” lub poczytać książkę. Powiedzcie, co was zniechęca, co byście chcieli zmienić. Powiedzcie o swoich rozczarowaniach, problemach w łóżku. Zróbcie to „na luzie”, przy jakiejś niezobowiązującej okazji, przy lampce wina, kiedy będziecie w dobrych humorach.

Dlaczego rozmowy o tematach damsko-męskich są ważne? Bo pozwalają uściślić istotę problemu i wypracować najlepsze rozwiązania. Często myślimy, że przyczyna jest zupełnie inna, niż ma to miejsce w rzeczywistości – rozmowa oszczędza czasu, stresu i nieporozumień.

2. Urozmaicenie

Nie od dziś wiadomo, że to jeden z najbardziej skutecznych przepisów na przywrócenie pikantności w związku. Ważne jednak, żeby wymyślać … z głową. Najlepiej takie urozmaicenia wprowadzać etapowo i je stopniować. Co to znaczy? Czasem warto nie zaczynać „z grubej rury” i nie wyciągać od razu na początku igraszek kulek analnych – to może nie tyle podniecić, co wystraszyć. Można na przykład o to delikatnie podpytać lub coś zasugerować wcześniej, w rozmowie.

Co może stanowić urozmaicenie? To zależy. Trzeba umieć wyczuć, co może podobać się partnerowi/partnerce. Mogą to być gadżety erotyczne, może to być niespodziewany wyjazd weekendowy, a czasem wystarczy seks poza sypialnią. Albo na przykład inne niż dotychczas pozycje seksualne. Ważna jest tutaj wiedza na temat tego, jakie pozycje stymulują jego/ją i wyzwalają emcje. Jeszcze jedno. Zmiana nawyków okazuje się zwykle strzałem w dziesiątkę.

3. Luz

Co ma luz wspólnego z rutyną? Bardzo wiele. Dużo par do seksu podchodzi śmiertelnie poważnie, co często nie pozwala w pełni rozkoszować się bliskością i przeszkadza w pełnym przeżywaniu seksualnych doznań, a to nierzadko potęguje rutynowość zachowań w sypialni. A gdyby tak przestać o tym myśleć i „wyluzować się”? Nie chodzi tu o wspomaganie się np. alkoholem (to często przynosi efekt odwrotny), a raczej przerzucenie się na myślenie typu „Jak nie będzie orgazmu/wzwodu, to trudno”.

Dlaczego akurat takie przykłady? Bo jeśli chodzi o panie, to coraz częściej zdarza się, że ich rutyną staje się … udawanie szczytowania. Po to, żeby „był święty spokój”. Z kolei mężczyźni, poprzez np. pojawiające się problemy z erekcją, ograniczają życie seksualne, stosując różnego rodzaju wymówki.

Relaks, spokój, otwarcie na siebie, chęć do rozmowy – to trzeba forsować, a nie wyimaginowaną perfekcję albo, co gorsza, nieszczerość.

4. Wspomagacze

Czasami bywa tak, że mimo naszych starań nie jesteśmy w stanie za wiele zdziałać. Istnieją bowiem przypadki, dolegliwości, problemy, które wymagają konsultacji ze specjalistą, terapii, czy też kuracji lekami bądź suplementami.

Nie brońmy się przed tym – to szansa nie tylko na powrót do sprawności seksualnej, ale również ożywienie kontaktów intymnych. W ten sposób możemy odkryć zupełnie nowe możliwości, otworzyć się na coś, co wcześniej nawet nie przyszłoby nam do głowy. Taką możliwość daje chociażby preparat o nazwie Erozon Max.

Rozwiązań, jak widać, jest wiele. Najważniejsze to nie pozwolić, aby rutyna zawładnęła naszym życiem i związkiem.

Informacja od wydawcy

Artykuł sponsorowany

Artykuły oznaczone jako "sponsorowane" zawierają lokowanie produktów lub usług. Materiały graficzne dostarczane są przez reklamodawców. Opublikowane utwory nie mogą być powielane na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie. Kopiowanie treści jest surowo zabronione.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *