Select Page

Wyrzucić rutynę z sypialni – sposoby na ożywienie życia seksualnego

Wyrzucić rutynę z sypialni – sposoby na ożywienie życia seksualnego

Rutyna bywa bezwzględnym zabójcą związków. Zwykle cicho, niemal bezwiednie, zakrada się do sypialni i kiedy już tam zagości, bardzo trudno ją stamtąd wygonić. Są jednak sposoby, dzięki którym można ją okiełznać i na nowo nadać związkowi rumieńców. Jak?

Trzeba to powiedzieć: rutyna nie zawsze negatywnie oddziałuje na nasze życie. Czasami dzięki niej potrafimy dobrze przeżyć dzień. Czasem działa motywująco, szczególnie przy wprowadzaniu dobrych nawyków. Ale jeśli chodzi o związek … nie czarujmy się – tutaj rutyna potrafi zasiać prawdziwe zniszczenie. Ale czy to nie jest tak, że sami na tę rutynę się godzimy, sami na nią pozwalamy, a nawet za nią podążamy?

Kiedy ogień gaśnie, kiedy ilość endorfin spada, kiedy przestajemy już wodzić za sobą wzrokiem, pojawia się … codzienność. Wpadamy w nią jak w wir, zaczynamy żyć codziennymi, przyziemnymi sprawami, zapominając o tym, co ważne. Miłość powoli przygasa, a my nie znajdujemy nawet chwili, aby pomyśleć o tym, co się dzieje. Z nami, z naszym związkiem. Pozwalamy na to, aby beznamiętne życie toczyło się dalej.

Udane życie seksualne w związku wymaga pracy – to fakt, który trzeba przyjąć. Pracy obydwu stron, ma się rozumieć. Na czym ta praca polega?

1. Rozmowa

Pewnie pomyślałaś(-eś) od razu o erotycznych gadżetach. To … za proste. Gadżety, owszem, pomagają, ale tak naprawdę doraźnie. Najlepiej zacząć po prostu od szczerej rozmowy o tym, na jakim etapie jest wasz związek. Gdzie jesteście, dokąd zmierzacie. I czy wam po drodze. Powiedzcie o swoich ukrytych pragnieniach, tęsknotach. Powiedzcie też o tym, że wam się często nie chce i że wolicie „posiedzieć na telefonie” lub poczytać książkę. Powiedzcie, co was zniechęca, co byście chcieli zmienić. Powiedzcie o swoich rozczarowaniach, problemach w łóżku. Zróbcie to „na luzie”, przy jakiejś niezobowiązującej okazji, przy lampce wina, kiedy będziecie w dobrych humorach.

Dlaczego rozmowy o tematach damsko-męskich są ważne? Bo pozwalają uściślić istotę problemu i wypracować najlepsze rozwiązania. Często myślimy, że przyczyna jest zupełnie inna, niż ma to miejsce w rzeczywistości – rozmowa oszczędza czasu, stresu i nieporozumień.

2. Urozmaicenie

Nie od dziś wiadomo, że to jeden z najbardziej skutecznych przepisów na przywrócenie pikantności w związku. Ważne jednak, żeby wymyślać … z głową. Najlepiej takie urozmaicenia wprowadzać etapowo i je stopniować. Co to znaczy? Czasem warto nie zaczynać „z grubej rury” i nie wyciągać od razu na początku igraszek kulek analnych – to może nie tyle podniecić, co wystraszyć. Można na przykład o to delikatnie podpytać lub coś zasugerować wcześniej, w rozmowie.

Co może stanowić urozmaicenie? To zależy. Trzeba umieć wyczuć, co może podobać się partnerowi/partnerce. Mogą to być gadżety erotyczne, może to być niespodziewany wyjazd weekendowy, a czasem wystarczy seks poza sypialnią. Albo na przykład inne niż dotychczas pozycje seksualne. Ważna jest tutaj wiedza na temat tego, jakie pozycje stymulują jego/ją i wyzwalają emcje. Jeszcze jedno. Zmiana nawyków okazuje się zwykle strzałem w dziesiątkę.

3. Luz

Co ma luz wspólnego z rutyną? Bardzo wiele. Dużo par do seksu podchodzi śmiertelnie poważnie, co często nie pozwala w pełni rozkoszować się bliskością i przeszkadza w pełnym przeżywaniu seksualnych doznań, a to nierzadko potęguje rutynowość zachowań w sypialni. A gdyby tak przestać o tym myśleć i „wyluzować się”? Nie chodzi tu o wspomaganie się np. alkoholem (to często przynosi efekt odwrotny), a raczej przerzucenie się na myślenie typu „Jak nie będzie orgazmu/wzwodu, to trudno”.

Dlaczego akurat takie przykłady? Bo jeśli chodzi o panie, to coraz częściej zdarza się, że ich rutyną staje się … udawanie szczytowania. Po to, żeby „był święty spokój”. Z kolei mężczyźni, poprzez np. pojawiające się problemy z erekcją, ograniczają życie seksualne, stosując różnego rodzaju wymówki.

Relaks, spokój, otwarcie na siebie, chęć do rozmowy – to trzeba forsować, a nie wyimaginowaną perfekcję albo, co gorsza, nieszczerość.

4. Wspomagacze

Czasami bywa tak, że mimo naszych starań nie jesteśmy w stanie za wiele zdziałać. Istnieją bowiem przypadki, dolegliwości, problemy, które wymagają konsultacji ze specjalistą, terapii, czy też kuracji lekami bądź suplementami.

Nie brońmy się przed tym – to szansa nie tylko na powrót do sprawności seksualnej, ale również ożywienie kontaktów intymnych. W ten sposób możemy odkryć zupełnie nowe możliwości, otworzyć się na coś, co wcześniej nawet nie przyszłoby nam do głowy. Taką możliwość daje chociażby preparat o nazwie Erozon Max.

Rozwiązań, jak widać, jest wiele. Najważniejsze to nie pozwolić, aby rutyna zawładnęła naszym życiem i związkiem.

Informacja od wydawcy

Redakcja

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal opiniotwórczy

Portal internetowy o szerokiej tematyce prowadzony przez entuzjastów wielu dziedzin. Wszystkie treści poddawane są dwukrotnej weryfikacji oraz ocenie merytorycznej. Zależy nam, aby do czytelników docierały same perełki. Zaglądaj tu często, pisz, komentuj. Chcemy poznać Twoje zdanie na każdy temat.