Select Page

Złoty zegarek – powody, dla których warto go mieć

Złoty zegarek – powody, dla których warto go mieć

Złoty zegarek może niewątpliwie znacząco wzbogacić stylizację, ale może również nadać jej kiczowatego charakteru. Wszystko jest w porządku, jeżeli taki właśnie był zamiar użytkownika. Każdy zatem pragnący wyglądać modnie i elegancko mężczyzna niewątpliwie powinien w swojej garderobie takowy egzemplarz posiadać.

Jak jednak nosić złoty zegarek, aby wyglądał stylowo i elegancko? Jakie złote zegarki męskie cieszą się największą popularnością wśród klientów? Przyjrzyjmy się temu bliżej.

Złote zegarki nie tylko dla kobiet

Nie ulega wątpliwości, że złote zegarki najczęściej są noszone przez kobiety. Rynek obfituje tutaj w całą paletę odcieni, gamę wzorów i stylów. Każdy producent zegarków, od najtańszych po najdroższe ma w swojej ofercie przynajmniej kilka złotych modeli – kobiety po prostu złoto kochają, ale nie bez powodu. Kruszec ten kojarzy się z luksusem i wyrafinowaniem, pasuje praktycznie do wszystkiego. Złotym zegarkiem wzbogacimy najbardziej elegancką stylizację, ale i nadamy charakteru sportowym strojom.

Czy jednak złote zegarki są zarezerwowane wyłącznie dla kobiet? Otóż nie. Wśród mężczyzn również znajdziemy miłośników złota. W przypadku Panów sprawa jest jednak nieco bardziej skomplikowana a dobranie złotego zegarka do męskiej stylizacji wymaga szczególnego wyczucia stylu. W jakich zatem sytuacjach i do czego mężczyźni powinni dobierać złote zegarki?

Do czego nosić złoty zegarek?

Złote zegarki męskie można nosić właściwie do wszystkiego, zależy to jednak od konkretnego modelu. I tak drogi, klasyczny zegarek w złotym kolorze idealnie będzie pasował np. do granatowego garnituru. Zarówno jeden jak i drugi kolor niewątpliwie kojarzą się bowiem z luksusem. Ogólnie złote zegarki lubią granat, dlatego tak wiele modeli męskich zegarków ze złotą tarczą zostaje doposażonych właśnie w granatowe bransolety.

Złote zegarki będą również interesująco wzbogacały stylizacje casualowe. Miejski styl lubi bowiem intrygujące dodatki. Do czego jednak złote zegarki nigdy, a może prawie nigdy nie pasują? W męskim wydaniu złoty zegarek nieciekawie komponuje się ze sportowym strojem. Dres i złoty zegarek tworzą wspólnie mocno kiczowate połączenie. Tylko w niektórych, bardzo nielicznych przypadkach kompozycja taka okazuje się trafiona.

Czy zegarki męskie muszą być drogie?

Złote zegarki nie muszą być drogie, warto jednak ostrożnie dobierać tanie zegarki męskie. Złote zegarki noszą zazwyczaj bardzo eleganccy, zamożni mężczyźni. Nie oznacza to jednak, iż tylko dla nich tego typu akcesoria są zarezerwowane. Dobrej jakości, gustowny złoty zegarek można nabyć już za kilkaset złotych, co w przypadku zegarków nie jest ceną mocno wygórowaną. Wybierając jednak tańsze modele, których cena waha się w granicach kilkudziesięciu złotych musimy zdawać sobie sprawę, iż będą posiadały wiele niedociągnięć jakościowych.

Z nutką ekstrawagancji czyli złoty zegarek w stylu retro

Stylowy i gustowny złoty zegarek nie musi zatem być bardzo elegancki ani drogi. Panowie gustujący w ekstrawaganckich stylizacjach bardzo często stawiają np. na zegarki męskie bądź unisex w stylu retro. Nadają one wyjątkowego charakteru, ale nie zawsze. Zegarki męskie w stylu retro muszą zatem komponować się ze strojem oraz wyglądem i osobowością właściciela. Nosić je można nawet do sportowych strojów, np. zegarek CASIO z elektronicznym wyświetlaczem nawiązującym do lat 90′.

Doskonale będzie pasował zarówno do garnituru, jak i dresu – pamiętajmy jednak, że przede wszystkim musi pasować do użytkownika. Ze stylizowanym zegarkiem nie musimy, wbrew pozorom aż tak bardzo uważać, podczas gdy klasyczne, noszone do garniturów modele już raczej muszą być oryginalne i doskonale wykonane.

Podsumowując, jedno jest pewne: złoty zegarek w swojej garderobie warto mieć. Niekoniecznie trzeba go od razu nosić na co dzień, niejednokrotnie jednak wzbogaci nudną stylizację. Zbliża się wyjątkowa i bardzo radosna okazja? Chrzest święty a może wesele? A w szafie tylko jeden i to czarny lub granatowy garnitur. Wzbogacając go złotym zegarkiem uzyskasz zaskakująco dobry efekt.

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem z zegarkami męskimi e-watches.pl

Informacja od wydawcy

Artykuł sponsorowany

Artykuły oznaczone jako "sponsorowane" zawierają lokowanie produktów lub usług. Materiały graficzne dostarczane są przez reklamodawców. Opublikowane utwory nie mogą być powielane na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie. Kopiowanie treści jest surowo zabronione.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *